Podsumowanie roku 2018 oraz... 7 urodziny bloga!

To był dobry rok. Pod wieloma względami trudny i męczący,  ale też pełen radości i satysfakcji zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Blogowo także było bardzo dobrze, chociaż ostatnie miesiące nie pozwoliły mi tak mocno skupić się Kąciku tak, jak bym sobie tego życzyła.Podsumowanie roku, jak zawsze zbiega się u mnie z rocznicą powstania bloga. W tym roku mija już 7 rok, odkąd prowadzę Kącik z książką. Uwierzycie? Bo ja nadal nie mogę. Nie tak dawno zaczynałam, teraz powoli zaczynam czuć się dinozaurem w blogosferze. Wyraźnie widzę też zmiany, jakie w niej zaszły, niekoniecznie na plus. Niemniej, nadal jest mi tu na tyle dobrze, że nie zamierzam znikać.

Oto jak wyglądał mój rok w książkach według Good Reads i Lubimy Czytać:
Książki
Widać wyraźny spadek w ciągu ostatnich czterech miesięcy, co się idealnie pokrywa z powrotem do pracy. Chociaż biorąc pod uwagę liczbę nowych obowiązków, nadal nie jest źle :) 

Znacznie częściej wśród moich lektur pojawiały się reportaże, natomiast fantastyka znajduje się w delikatnym odwrocie.  Wśród książek znalazło się także 12 audiobooków, czyli średnio jeden na miesiąc. A listę tegorocznych książkowych hitów znajdziecie tutaj.


Patronaty i rekomendacje

W tym roku miałam przyjemność objąć patronatem medialnym aż cztery świetne książki. Były to:
1. Wiedźma naczelna Olgi Gromyko
2. "Wierni wrogowie" Olgi Gromyko
3. "Wiedźmie opowieści" Olgi Gromyko
4. "Zdobywca" Conna Igguldena

Z ramienia współpracy z portalem Secretum, napisałam także rekomendację, która znalazła się na skrzydełku okładki powieści "Plemiona. Wojna bogów" Łukasza Radeckiego.Komiksy
Na stare lata przekonałam się także do komiksów. Niemała w tym zasługa Pawła, prowadzącego bloga Se czytam. Zaowocowało to takimi notkami:

Filmy
Tutaj zaliczyłam spektakularną porażkę. Z ekranizacji obejrzałam jedynie miniserial "Lonesome Dove", będący ekranizacją rewelacyjnego Na południe od Brazos. Niemal do końca obejrzałam także nową wersję horroru To na podstawie powieści Stephena Kinga, ale zrobił na mnie na tyle niewielkie wrażenie, że go nie dokończyłam, o spisaniu wrażeń nie wspominając.

Book Tour
To zupełnie nowa inicjatywa na blogu. Pierwszy Book Tour, ten z Wiedźmą naczelną już się zakończył. Jego podsumowanie także już się ukazało. Drugi (ten z powieścią Przepaść) ma się już ku końcowi - podsumowanie wkrótce (o ile uczestnicy prześlą mi swoje zdjęcia i wrażenia - tak, tak to właśnie do Was).

Wywiady
Tutaj szału ni ma. Sfinalizowany został jedynie wywiad z Adamem Przechrztą, autorem cyklu "Materia Prima". 

Gry
W grach także posucha, chociaż lepiej pięć niż nic! W tym roku poznaliśmy:
Wydarzenia
Młody już nie jest taki młody, więc w tym roku wyrwaliśmy się dwukrotnie do Warszawy na Targi Fantastyki. Wiosną było tak, a o jesiennej edycji przeczytacie tutaj. Może w nadchodzącym roku uda się wyskoczyć na Pyrkon lub na Targi Książki. Zobaczymy :)A jak Wam upłynął ten rok? Mam nadzieję, że był dla Was dobry i że kolejny będzie jeszcze lepszy! :)


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze