Podsumowanie roku 2019 oraz... 8 urodziny bloga!

Rok 2019 już prawie za nami, pora więc na krótkie podsumowanie. Zwłaszcza że okazja jest całkiem zacna - 26 grudnia Kącik z książką świętował swoje 8 urodziny. Jeszcze dyszka i będzie pełnoletni ;)
To był trudny rok. Pod wieloma względami wymagający, ale też obfity w różne wydarzenia i punkty przełomowe, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W ostatnich miesiącach odbiło się to trochę na mojej blogowej aktywności, ale spokojnie, nadal tu jestem i nigdzie się nie wybieram. 

Książki
W przygotowaniu podsumowania nieodzowna jest pomoc portali Lubimy Czytać i Goodreads, chociaż statystyki są nieco przekłamane, bo na stronach audiobooki zostały uwzględnione jak książki papierowe. I przy uzupełnianiu stron gdzieś "zgubiłam" dwie pozycje...

Liczbowo wygląda to więc tak:
  • 119 przeczytanych książek (ta ostatnia jeszcze "się czyta")
  • 10 wysłuchanych audiobooków


Wynik uważam za zacny, ale też słabszy niż rok temu. I nie chodzi tu oczywiście o czytanie na akord, ale to też odzwierciedla to, o czym wspomniałam - niestety mniej czasu, jaki mogę spędzić z książkami.

Lubimy czytać daje możliwość podejrzenia nie tylko średniej liczby przeczytanych książek w miesiącu, ale też ich podział na gatunki. Znaczna ilość fantastyki nie dziwi, chociaż i tak jest jej mniej niż dawniej.Sama liczba książek nie daje jednak pełnego obrazu, ponieważ w grudniu taki wysoki wynik to głównie zasługa cieniutkich egzemplarzy. Lepiej czas na czytanie obrazuje liczba przeczytanych stron:W ramach ciekawostki zapraszam Was jeszcze do zerknięcia na Mój dzień w książkach, w tym roku wyjątkowo mi się udał :) A tutaj znajdziecie zestawienie tegorocznych hitów i kitów.

Patronaty i rekomendacje
W tym roku miałam przyjemność objąć patronatem medialnym ostatni już tom cyklu belorskiego autorstwa Olgi Gromyko, czyli Kroniki Belorskie. Moją opinię znajdziecie tutaj.

Z ramienia współpracy z portalem Secretum, napisałam także rekomendację, która znalazła się na skrzydełku okładki powieści "Rekursja" Blake'a Croucha.


Komiksy
Nadal zagłębiam się też w świat komiksów. Tych dorosłych i tych niekoniecznie poważnych. Teraz pora jeszcze wyczytać zbiory z półek, bo kilka sztuk jeszcze czeka. W 2019 na tapet poszły:

Wydarzenia
Po trzech latach przerwy udało mi się ponownie wybrać na Warszawskie Targi Książki. Wizyta była krótka, ale udana - relację znajdziecie tutaj.

Filmy
To zdecydowanie nie był filmowy rok. Z adaptacji i ekranizacji sięgnęłam tylko po Adwokata diabła, który kiedyś zrobił na mnie duże wrażenie, ale gdy chciałam go sobie odświeżyć po przeczytaniu książkowego pierwowzoru, zmęczył mnie tak, że wyłączyłam go po 30 minutach...  Zrobiłam także podejście do Wiedźmina, ale póki co pierwszy odcinek mnie nie zachwycił. Zobaczymy, co będzie dalej.

Gry:
Podobnie jak rok temu tu królowały głównie pozycje rodzinne i dziecięce:
A jak Wam upłynął ten rok? Mam nadzieję, że był dla Was dobry i że kolejny będzie jeszcze lepszy! :)


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze