Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie roku 2017 i szóste urodziny bloga

Podsumowanie całego roku jak zawsze zbiega się u mnie z urodzinami bloga. Trzy dni temu Kącikowi stuknęło już sześć lat w książkowej blogosferze! Kiedy to zleciało? Nie wiem, ale jest mi tu dobrze i nie zamierzam znikać.Miniony rok upłynął mi pod znakiem wielu zmian. Najważniejszą było pojawienie się Małego, który wywrócił nasze życie do góry nogami, co zresztą znalazło pewne odbicie na blogu. Chociaż przyznaję bez bicia, bałam się, że będę musiała porzucić na pewien czas Kącik. Na szczęście udało się zachować płynność i nigdzie się nie wybieram.

Oto jak wyglądał mój rok w książkach według GoodReads (specjalnie skrzętnie wszystko notowałam przez cały rok, żeby teraz pochwalić się taką zacną grafiką!)Teraz tradycyjnie czas na podsumowanie cyferek:
Liczba opublikowanych recenzji książek: 1069 (w roku 2017 – 171)
Liczba opublikowanych recenzji ekranizacji/adaptacji filmowych: 20 (w roku 2017 – 5)
Liczba opublikowanych recenzji gier: 54 (w roku 2017 - 5)
Liczba odsłon (wg Bloggera) : 1 445 696 (w roku 2017 – 311 996)
Liczba osób "lubiących" Kącik z książką na FB: 1424 (w roku 2017 - 353)

Książki
Byłam w szoku, gdy zobaczyłam swój tegoroczny wynik! Nie czytam na akord, a jednak książek uzbierało się naprawdę sporo, większość to zasługa pierwszego półrocza, gdy Młodszy Dzieć siedział jeszcze w brzuchu, a potem grzecznie sobie spał i jadł, i niewiele więcej. Ostatnio zaniedbałam nieco Kindle’a, ale mam zamiar go odkurzyć. Regularnie też słucham audiobooków, wychodzi mi średnio jeden na miesiąc.

Współpraca z blogerami
Bardzo mnie cieszy, że dzięki blogowaniu poznałam naprawdę świetnych ludzi, z którymi łączy mnie podobny gust nie tylko literacki. Część z tych znajomości zaowocowało wspólnymi wpisami:


Patronaty / Rekomendacje
W tym roku po raz pierwszy Kącik z książką objął patronatem medialnym kilka świetnych książek. Oto one:
  • „Plus / Minus” Olga Gromyko
  • "Zabawa w chowanego" Jack Ketchum (recenzja)
  • "Srebrne imperium" Conn Iggulden (recenzja)
  • "Wiedźma Opiekunka" Olga Gromyko (recenzja)
  • "Siedem spódnic Alicji" Joanna Jurgała-Jureczka (recenzja)


Poza patronowaniem danym książkom, napisałam również kilka rekomendacji, które znalazły się na skrzydełkach książek. Z ramienia bloga były to: „Ladacznica” Emmy Donoghue oraz "Bursztynowy anioł" Anny Tabak, a z ramienia portalu Secretum był to bardzo dobry horror „T.T.” Piotra Kulpy.


Co nieco prywaty
Trzy razy pouprawiałam co nieco prywaty, a to za sprawą tagów:

Ekranizacje
Mogło być lepiej, ale jestem zadowolona, zwłaszcza że wpadły klasyki jak „Egzorcysta” i dwie wersje „Lśnienia”:


Gry
Zaniedbałam niestety gry i ostatnio w ogóle nie śledzę nowych tytułów. Gramy w stare, już sprawdzone, a najczęściej to te dziecięce. Córa nie wie, co to litość :)

Wydarzenia
Tutaj lipa totalna. Nie udało mi się wyjechać na żadne targi czy spotkanie autorskie, ale w tym roku jestem usprawiedliwiona. Zresztą w 2018 mam zamiar to nadrobić!

Plany na 2017 i co z nich wynikło
Wynikło niewiele,bo nawet połowy się nie udało, a plany były zacne…

Książki przeczytane i opisane:
1. Lśnienie, Stephen King 
2. Doktor Sen, Stephen King 
3. Amerykańscy bogowie, Neil Gaiman 
4. Księga cmentarna, Neil Gaiman 
5. Sześć światów Hain, Ursula LeGuin
6. Trylogia ciągu, William Gibson
7. Dwanaście prac Herkulesa, Agatha Christie 

Książki nieprzeczytane:
1. Trylogia, Stephen King
2. Danse Macabre, Stephen King
3. Joyland, Stephen King
4. Drugie odkrycie ludzkości. Nostrilla, Cordwainer Smith
5Wczesne sprawy Poirota, Agatha Christie
6. Niemy świadek, Agatha Christie
7. Tajemnica Bladego Konia, Agatha Christie
8. Tajemniczy przeciwnik, Agatha Christie

9. Lokatorka Wildfell Hall, Anne Bronte
10. Północ i Południe, Elizabeth Gaskell
11. Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele