Przejdź do głównej zawartości

Książkowe hity roku 2017

Ostatnich dwanaście miesięcy obfitowało w świetne książki. W tym roku miałam problem nie tyle z wyłonieniem hitów, co raczej z ograniczeniem się do dziesięciu punktów! 

Co ciekawe, mało tu fantastyki, a sporo beletrystyki historycznej. Kolejność, tradycyjnie już u mnie, jest losowa.

1. "Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman2. "Opowieść o Shikanoko" Lian Hearn:
"Cesarz Ośmiu Wyspo" (recenzja)
"Pan Ciemnego Lasu"(recenzja)

 

3. "Sześć światów Hain" Ursula Le Guin

4. "Zimowy monarcha" (recenzja) i "Nieprzyjaciel Boga"(recenzja) Bernard Cornwell 

  
5. "Płomienna Korona" Elżbieta Cherezińska

6. "Pieśń królowej" (recenzja"Serce królowej" (recenzja) Elizabeth Chadwick

  
7. "Opowieść Podręcznej" Margaret Atwood


8. "Cykl o Dżyngis-chanie Conna Igguldena:
"Władcy łuku" (recenzja), "Czas zemsty" (recenzja), "Srebrne imperium" (recenzja)

  
9. "Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów" Tom Clavin, Bob Drury


10. "Wiedźma Opiekunka" Olga Gromyko


A jakie lektury zrobiły na Was największe wrażenie w tym roku?

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele