Przejdź do głównej zawartości

Zdobycze marcowo-kwietniowe

Porządki na regałach uzmysłowiły mi, że w ostatnim czasie moja biblioteczka niepokojąco się rozrosła. Folgując mojemu wewnętrznemu narcyzmowi zabarwionemu nutką ekshibicjonizmu (póki co, czysto książkowemu), się chwalę. Oto i zdobycze marcowo-kwietniowe. 

Na początek egzemplarze recenzenckie. Stos po lewej już przeczytany, po prawej "się czyta".

Po lewej:
1. "Rook" Graham Masterton - od Wydawnictwa Replika (recenzja)
2. "Mój Che. Bardzo intymnie" Aleida March - od Wydawnictwa SQN (recenzja)
3. "Assassin's Creed: Czarna Bandera" Oliver Bowden - od Agencji AIM (recenzja)
4. "Bridget Jones. Szalejąc za facetem" Helen Fielding - od Wydawnictwa Zysk i S-ka (recenzja)
5. "Krwawy szlak" Moira Young - od Wydawnictwa Egmont (recenzja)
6. "Czerwień rubinu" Kerstin Gier - od Wydawnictwa Egmont (recenzja)
7. "Błękit szafiru" Kerstin Gier - od Wydawnictwa Egmont
8. "Zieleń szmaragdu" Kerstin Gier - od Wydawnictwa Egmont
9. "Umarli nie kłamią" J.T. Ellison - od Wydawnictwa Mira (recenzja)
10. "Meridon" Philippa Gregory - od Wydawnictwa Książnica (recenzja)
11. "Dziecko szczęścia" Philippa Gregory - od Wydawnictwa Książnica (recenzja)
12. "Dziedzictwo" Philippa Gregory - od Wydawnictwa Książnica (recenzja)
13. "Sherlock Holmes. Tom 1" Arthur C. Doyle - od Wydawnictwa Zysk i S-ka (recenzja)

Po prawej:
14. "Kiedyś Cię odnajdę" Małgorzata Rogala - od Wydawnictwa Replika
15. "Hiszpański kot" I. Chodorek, P. Chodorek, A. Trojanowska - od Wydawnictwa Szara Godzina
16. "Dziewczynka z balonikami" Agnieszka Turzyniecka - od Wydawnictwa Szara Godzina
17. "Pan na Wisiołach. Mroczne siedlisko" Piotr Kulpa - od portalu Secretum oraz Wydawnictwa Videograf II
18. "Bestia" Piotr Rozmus - od Wydawnictwa Videograf II
19. "Wilcze morze" Robert Low - od Wydawnictwa  Książnica
20. "Zapach miasta po burzy" Olgierd Świerzewski

A tutaj mamy zakupy oraz wymiany na LC. Dostrzegam postęp - w porównaniu z minionymi miesiącami jest nawet BARDZO dobrze (Larsson kupiony w prenumeracie opłaconej w lutym, więc na dobrą sprawę się nie liczy ;))


1. "Zamek z piasku, który runął. Tom 1" Stieg Larsson
2. "Zamek z piasku, który runął. Tom 2" Stieg Larsson
3. "Dziewczyna, która igrała z ogniem. Tom 1" Stieg Larsson
4. "Dziewczyna, która igrała z ogniem. Tom 2" Stieg Larsson
5. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Tom 2" Stieg Larsson
7. "Policja" Jo Nesbo
8. "Strzelcy" Bernard Cornwell
9. "Triumf" Bernard Cornwell
10. "Forteca" Bernard Cornwell
11. "Tortuga. Dzieje wyspy piratów"
12. "Poczucie kresu" Julian Barnes
13. "Księga wilkołaków"

Przerwa świąteczna zapowiada się książkowo ;) Przy okazji przypominam, że pewne książki są gotowe opuścić moje progi, więc może ktoś się skusi na wymianę - listę znajdziecie tutaj.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.