Przejdź do głównej zawartości

Majówka tuż tuż, czyli stosy i stosiki

Nareszcie mamy prawie maj! Jestem wyjątkowo ciepłolubną istotą, więc majowy weekend zawsze witam jak dobrego przyjaciela, nawet jeśli pogoda nie dopisuje to wiem, że już wkrótce będzie naprawdę ciepło i słonecznie. I z tym optymistycznym akcentem popełniam comiesięczną dawkę książkowego ekshibicjonizmu. Oto co do mnie przywędrowało w kwietniu:


1. Komornik, Michał Gołkowski (recenzja)
2. Pasażer 23, Sebastian Fitzke (recenzja)
3. Kobieta w bieli, Wilkie Collins - cudny prezent od pana Marcina :)
4. Ślepy trop, Jorn Lier Horst (recenzja)
5. Grimm City. Wilk, Jakub Ćwiek 
6. Elżbieta II. O czym nie mówi królowa, Marek Rybarczyk  (recenzja)
7. Pokój, Emma Donoghue 
8. J.R.R. Tolkien. Biografia, Humphrey Carpener 
9. Gambit hetmański, Robert Foryś (recenzja)
10. Kroniki Iony. Wygnaniec, Paula de Fougerolles 
11. Ja, Dago Piastun, Zbigniew Nienacki - ebook 

Ponadto, dzięki Bibliotece Akustycznej podsłuchuję sobie Niespokojnego człowieka Henninga Mankella.


Kwietniowe wieczory upłynęły mi też na graniu, a to za sprawą trzech nowych nabytków:
1. Gra o Tor - od Wydawnictwa Rebel 
2. Rzymianie do domu - od Wydawnictwa Trefl (recenzja)
3. Pentos - od Wydawnictwa Trefl (recenzja)


Obecnie podczytuję sobie Grimm City, a Wy jakie macie plany czytelnicze (bądź nie) na majówkę?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele