Przejdź do głównej zawartości

Stosy lutowe, czyli moc zdobyczy

Luty upłynął mi bardzo książkowo i wyjątkowo czytelniczo. A oto pozycje, które zasiliły moją biblioteczkę:Teraz przejdźmy do szczegółów. Na początek piękne cegiełki w twardej oprawie, czyli: Wodnikowe Wzgórze Richarda Adamsa, drugi tom Bestiariusza słowiańskiego oraz najmłodsze dziecko Neila Stephensona, czyli 7ew (recenzja).


Tutaj misz-masz fantastyczno-klasyczny, czyli Beskres magii Brandona Sandersona, Frankenstein Mary Shelley (recenzja) oraz ostatni tom Kruczych Pierścieni Siri Pettersen w postaci Evny (recenzja).


Tematy angielsko-historyczne reprezentują: W królestwie lodu Hamptona Sidesa, Prawdziwa królowa Andrew Marra oraz Pieśń królowej Elizabeth Chadwick. Ta ostatnia już przeczytana - jest cudna!


Za mieszankę rosyjsko-czeską odpowiedzialni są Boris Akunin (Kochanka śmierci, Śmierć Achillesa) oraz Evžen Boček, o którego Dzienniku kasztelana pisałam tutaj, a o wrażeniach z lektury Ostatniej arystokratki będziecie mogli przeczytać już jutro.


W tym miesiącu powiało również klimatami indiańskimi, a to za sprawą świetnego reportażu Weroniki Mliczewskiej na temat współczesnych Majów, Na początku jest koniec, oraz wznowienia mojej ukochanej książki z młodszych lat, czyli zbioru indiańskich legend Biały mustang autorstwa Sat-Okha (recenzja).


I na koniec zbiorów papierowych mamy dwie, niestety lekko rozczarowujące pozycje: Abubaka Rafała Sochy, o której już wkrótce, oraz Gdy mrok zapada Jorna Liera Horsta, o której pisałam tutaj.


Jednak nie samym papierem żyje człowiek, więc w słuchawkach podsłuchuję Jasne oblicze śmierci Aleksandry Marininy. Muszę przyznać, że brakowało mi jej powieści!


A tymczasem Kindle wzbogacił się o kilka nowych pozycji:
  • Wiedźmę Opiekunkę Olgi Gromyko (wersja przedpremierowa, o wrażeniach już w najbliższą sobotę!)
  • Kamerzystę Marca Raabe, którego niestety nie mogę Wam polecić. Dlaczego wyjaśniałam tutaj.
  • Perfekcjonistę Helen Fields, którego dla odmiany gorąco polecam, ale bardziej szczegółowo jeszcze będę o nim pisać.
To co, widzicie coś dla siebie?


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele