Przejdź do głównej zawartości

Zdobycze sierpniowe i garstka ogłoszeń

Sierpień za nami, pora więc podsumować zdobycze z minionego miesiąca. Więcej w nich kryminałów i thrillerów niż fantastyki, ale w kolejnych miesiącach chyba wrócę do dawnych proporcji. Póki co biblioteczkę zasiliły:


Jak wspomniałam, thrillery stanowią mocną część zdobyczy. Dwie powieści odświeżałam po latach i nadal okazały bardzo dobre. Mowa oczywiście o Czerni krukaKolekcjonerze kości. Teraz jestem w trakcie Naturalisty i jest dobrze! Przede mną jeszcze Zgadnij kto.


Nuta (mniejsza lub większa) grozy znalazła się w Drażliwych tematach, Runie oraz Ostatnich dniach Jacka Sparksa. Ta ostatnia jeszcze czeka na lekturę, ale opis prezentuje się naprawdę obiecująco.


Na koniec misz-masz gatunkowy, czyli reportaż o współczesnym Meksyku (Dzieci Szóstego Słońca), nieco rozczarowujący apokryf czarownicy, czyli Woda na sicie oraz opowieść o początkach podboju Ameryki, czyli Mayflower.


Tyle książek, czas na komiksy. Za sprawą Pawła z bloga Seczytam mój portfel zubożał, ponieważ zdecydowałam się rozpocząć przygodę z Wikingami w takiej oto odsłonie. Za mną Konungowie i wrażenia są na plus, Ludzie Północy czekają (ale za długo czekać nie będą).


Pamiętacie, że we wrześniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Czytania Stephena Kinga? Przyłączycie się do świętowania? :)

I wreszcie last but not least, nastąpił dzień, który nastąpić musiał - młodsze dziecię podrosło, więc czas wracać do pracy. A ponieważ wracam z przytupem, może się to niestety odbić na częstotliwości wpisów i mojej obecności w blogosferze. Pewnie już niektórzy i tak zauważyli, że ostatnio udzielam się znacznie rzadziej... Zniknąć jednak nie zamierzam ;)

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele