Przejdź do głównej zawartości

Książki, książki! czyli zdobycze czerwcowe

Czerwiec już za nami, wakacje właśnie się rozpoczynają (nareszcie!), pora więc na zebranie i podsumowanie ostatnich zdobyczy.Stosik z lewej, mocno fantastyczny:
1. "Golem i dżin. Część II" Helene Wecker - od księgarni Bonito
2. "Wierni wrogowie" Olga Gromyko - od księgarni BookMaster (recenzja)
3. "Rok szczura. Widząca" Olga Gromyko - od księgarni BookMaster (recenzja)
4. "Cesarz cierni" Mark Lawrence -  - od księgarni BookMaster 
5. "Zmiana" Hugh Howey - od księgarni BookMaster 
6. "Dopóki nie zgadną gwiazdy" Piotr Patykiewicz (recenzja)

Stosik po prawej, mocno wymieszany:
1. "Lewiatan" Scott Westerfeld
2. "Nomen Omen" Marta Kisiel
3. "Twarze w wodzie" Janet Frame - od Wydawnictwa Replika
4. "Przerwana lekcja muzyki" Susanna Kaysen - od Wydawnictwa Replika
5. "Przeznaczenie znajdzie drogę" I. Chodorek, P. Chodorek, A. Trojanowska - od Wydawnictwa Szara Godzina
6. "Pasażer do Frankfurtu" Agatha Christie
7. "Śmierć lorda Edgware'a" Agatha Christie
8. "W łożu z Tudorami" Amy Licence - od księgarni Bonito
9. "Życie i śmierć Anny Boleyn" Eric Ives" - od księgarni Bonito

Z kolei dzięki portalowi Duże Ka mojego Kindle'a zasiliły "Sny bogów i potworów. Część I" Laini Taylor (recenzja), a dzięki Bibliotece Akustyczneh "Kacper Ryx i król przeklęty" czekają na wysłuchanie. 

Połowa już przeczytana, teraz zagłębiam się w losy drugiej żony Henryka VIII. Widzicie coś dla siebie?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele