Przejdź do głównej zawartości

Książkowe pyszności, czyli zdobycze sierpniowe

1 września nie przez wszystkich witany jest z równym entuzjazmem, ale zawsze można go sobie osłodzić, na przykład przyglądając się książkowym zdobyczom (każdy pretekst jest dobry, a co!).

Sierpień obrodził w doskonałe lektury, większość już za mną, obecnie zagłębiam się w Królów Przeklętych, ale już ostrzę sobie zęby na Wikingów i Plutopię. Ale do rzeczy, stosik prezentuje się następująco:


1. Skald. Wężowy język. Tom 1, Łukasz Malinowski - od portalu Duże Ka
2. Nocna zmiana, Stephen King - od księgarni BookMaster (recenzja)
3. Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce, Katarzyna Kędzierska - od Wydawnictwa Znak (recenzja)
4. Clovis LaFay, Anna Lange - od portalu Secretum
5. Mechaniczny, Ian Tregillis - od portalu Secretum (recenzja)
6. Plutopia, Kate Brown - od księgarni Tania Książka
7. Furia ludzi Północy, Philip Parker - od księgarni Tania Książka
8. Harda, Elżbieta Cherezińska - od księgarni BookMaster (recenzja)
9. Królowie Przeklęci, tom 2, Marcel Druon (ebook) - od księgarni Woblink
10. Piąta Fala. Ostatnia gwiazda, Rick Yancey (ebook) - od portalu Duże KaA kiedy nie czytam, lecz zajmuję się bardziej prozaicznymi czynnościami, podsłuchuję Dzieci Umysłu Scotta Orsona Carda (od Biblioteki Akustycznej). Innymi słowy, powoli kończę już przygodę z Sagą o Enderze.


A jak Wam upłynął sierpień i jak wyglądają Wasze czytelnicze plany na najbliższe tygodnie? 

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
   

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele