Stos, czyli zdobycze marcowe + kilka ogłoszeń

Podobno mamy wiosnę, chociaż w tym roku ta najwyraźniej bawi się z nami w chowanego. Na pocieszenie, gdy nadchodzą te wszystkie zimne dni, pozostają mi te cudności poniżej. Bo przecież każdy pretekst jest dobry, prawda?


W tym miesiącu króluje niepodzielnie fantastyka. Tę nieco lżejszą  reprezentują: Wiedźma naczelna Olgi Gromyko, Sztylet ślubny Aleksandry Rudej, Tajemnica nawiedzonego lasu Anny Kańtoch i Demon luster Martyny Raduchowskiej.Poznawanie literatury czeskiej w toku. Tym razem w formie horroru i komedii, czyli Strachu Józefa Kariki i Arystokratki na koniu Evzena Bocka.


Dalej mamy kolejny tom cyklu o Alvinie Stwórcy, czyli Alvina czeladnika Orsona S. Carda, Miasto świętych złodziei Natalie C. Anderson oraz Pierwszy róg Richarda Schartza. Podobno dobry, zobaczymy.


Wracam też do Lake Falls. Mam nadzieję, że cała trylogia okaże się równie dobra, co pierwszy tom. Już wkrótce na tapet trafią: Droga do Lake Falls  i Ucieczka z Lake Falls Artura K. Dormanna.


Tu mamy fantastyczny misz-masz, czyli steampunkową historię alternatywną (Zadra Krzysztofa Piskorskiego), science fiction (Matka Edenu Chrisa Becketta) oraz fantasy Melodia Litny lukasza Jabłońskiego)


I na koniec ponownie misz-masz, ale już gatunkowy: Pierwsze znaki. Najstarsze symbole świata Genevieve von Petzinger, czyli praca paleoantropologa i związki między naskalnymi malowidłami w różnych częściach Europy, Przed arką Noego. Opowieść o potopie na nowo odczytana przez Orvina Finkela oraz Lore. Potworne istoty Aarona Mahnke.


Kwiecień zapowiada się obiecująco :)

****************************

Jeszcze raz zapraszam Was także do udziału w akcji Book Tour z Wiedźmą Naczelną. Zapisy trwają jeszcze do końca świąt. Warto! Czeka Was dobra lektura, a przy okazji macie szansę popromować swojego bloga. Przy czym od razu zaznaczam, że prowadzenie bloga nie jest konieczne do wzięcia w niej udziału. Szczegóły tutaj.


****************************

I wreszcie, korzystając z okazji, chciałam Wam życzyć zdrowych i radosnych Świąt, spędzonych w gronie najbliższych!


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)