Wyniki konkursu z "Mitologią germańską"

Pora ogłosić wyniki konkursu, który trwał na Kąciku z książką w dniach 28 VI - 11 VII (szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj). Pytanie konkursowe brzmiało:

Która z postaci z mitologii germańskiej (nordyckiej) jest Ci najbliższa lub wzbudza Twoją największą sympatię? Uzasadnij krótko swoją odpowiedź w maksymalnie pięciu zdaniach. 

Dziękuję wszystkim za udział i świetne odpowiedzi. Uwierzcie, nie było łatwo wybrać zwycięzcę, ale ostatecznie swoją odpowiedzią i jej uzasadnieniem ujął mnie Kamil:

Najbliższy jest mi Thor, który jest panem burzy i piorunów, a ja od dziecka cholernie lubię te zjawiska atmosferyczne i niejednokrotnie takiego dnia można mnie zobaczyć stojącego przed oknem głęboko wpatrzonego w niebo (niemal ze śliną cieknącą z paszczy z podniecenia). Zawsze podobała mi się jego porywczość, gwałtowność, odwaga, nieugiętość, częściowa tajemniczość i potężna siła mięśni. Podobało mi się również to, że był bogiem najbardziej przychylnym ludziom i często podróżował wozem zaprzężonym w dwa kozły - Szczerbatego i Wyszczerbionego (sic!). No i miał sobie młotek, który wracał do niego jak nim rzucał, więc nigdy go nie mógł zgubić, a poza tym nikt oprócz niego nie mógł go podnieść i nim władać, więc nie było mowy, aby ktoś go pozbawił tego potężnego atrybutu siły, a on nim niszczył wszystko i wszystkich. Każdy facet chciałby mieć potężny młotek, którego nikt mu nie ukradnie i nigdy nie może zgubić!

Serdecznie gratuluję i proszę o kontakt w sprawie przekazania danych adresowych do wysyłki nagrody :)


Komentarze