Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Zgarnij "Mitologię germańską"!

Potężny Odyn, machający młotem Thor czy podstępny Loki? A może piękna Freya, która była gotowa na wszystko, by zdobyć to, czego pragnęła? Która z postaci z mitologii germańskiej wzbudza w Was największą sympatię?

Bohaterowie nordyckich mitów szturmem wdarli się do literatury fantasy oraz do Hollywood. Dzisiaj, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Latarnia, mam przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym do zdobycia jest Mitologia germańska autorstwa Artura Szrejtera, pozwalająca uporządkować wiedzę na temat ich pochodzenia i pierwotnego wizerunku.Zadanie konkursowe:
Która z postaci z mitologii germańskiej (nordyckiej) jest Ci najbliższa lub wzbudza Twoją największą sympatię? Uzasadnij krótko swoją odpowiedź w maksymalnie pięciu zdaniach. 

W swoim wyborze możesz sugerować się nie tylko prawdziwymi mitami, ale również ich uwspółcześnioną wersją, wykorzystywaną w literaturze, filmie i komiksie. Jeśli więc chcesz się podeprzeć w wyjaśnieniu Kłamcą Kuby Ćwieka lub Avengersami - nie ma problemu!

Nie podawajcie odpowiedzi w komentarzach! 
Liczą się tylko te wysłane na podany niżej adres mailowy!

REGULAMIN KONKURSU
  1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
  2. Konkurs trwa od 28 czerwca do 11 lipca 2016 r. włącznie.
  3. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na wspomniane powyżej zadanie konkursowe i wysłać ją na adres kacikzksiazka@gmail.com
  4. Zwycięzcą będzie osoba, której odpowiedź okaże się dla mnie najbardziej kreatywna, humorystyczna, bądź z innych względów wyjątkowa. Decyzja o wyborze Zwycięzcy jest subiektywna i nieodwołalna.
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 lipca na stronie bloga.
  6. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki Artura Szrejtera „Mitologia Germańska. Opowieści o bogach mroźnej Północy”. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
  7. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Latarnia.
  8. Po ogłoszeniu wyników, Zwycięzca zobowiązany jest maksymalnie do 17 lipca przekazać dane adresowe do wysyłki nagrody na adres kacikzksiazka@gmail.com. W przeciwnym razie, zostanie wyłoniony nowy zwycięzca. Dane adresowe zostaną przekazane Wydawnictwu Latarnia, które zobowiązało się do wysyłki nagrody bezpośrednio do Zwycięzcy.

Do dzieła! Zaglądajcie do mnie codziennie i czytajcie. Będzie nam bardzo miło, jeśli polubicie przy tym fanpage bloga (tutaj) i fanpage Wydawnictwa Latarnia (tutaj), oraz jeśli podzielicie się informacją o konkursie na swoich blogach i/lub FB :)


UWAGA!

Biorąc pod uwagę niedawny problem z oszustem podszywającym się pod blogerów prowadzących konkursy i wyłudzającym dane od uczestników, proszę Was o wysyłanie odpowiedzi na podanego wyżej emaila, a nie podawanie ich w komentarzach. Z góry też zastrzegam, że nie będę Was prosiła o uzupełnienie żadnych formularzy, więc jeśli tego rodzaju wiadomość do Was dotrze, będę wdzięczna za informację!

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…