Przejdź do głównej zawartości

Konkurs! Zgarnij "Mitologię germańską"!

Potężny Odyn, machający młotem Thor czy podstępny Loki? A może piękna Freya, która była gotowa na wszystko, by zdobyć to, czego pragnęła? Która z postaci z mitologii germańskiej wzbudza w Was największą sympatię?

Bohaterowie nordyckich mitów szturmem wdarli się do literatury fantasy oraz do Hollywood. Dzisiaj, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Latarnia, mam przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie, w którym do zdobycia jest Mitologia germańska autorstwa Artura Szrejtera, pozwalająca uporządkować wiedzę na temat ich pochodzenia i pierwotnego wizerunku.Zadanie konkursowe:
Która z postaci z mitologii germańskiej (nordyckiej) jest Ci najbliższa lub wzbudza Twoją największą sympatię? Uzasadnij krótko swoją odpowiedź w maksymalnie pięciu zdaniach. 

W swoim wyborze możesz sugerować się nie tylko prawdziwymi mitami, ale również ich uwspółcześnioną wersją, wykorzystywaną w literaturze, filmie i komiksie. Jeśli więc chcesz się podeprzeć w wyjaśnieniu Kłamcą Kuby Ćwieka lub Avengersami - nie ma problemu!

Nie podawajcie odpowiedzi w komentarzach! 
Liczą się tylko te wysłane na podany niżej adres mailowy!

REGULAMIN KONKURSU
  1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
  2. Konkurs trwa od 28 czerwca do 11 lipca 2016 r. włącznie.
  3. Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić odpowiedzi na wspomniane powyżej zadanie konkursowe i wysłać ją na adres kacikzksiazka@gmail.com
  4. Zwycięzcą będzie osoba, której odpowiedź okaże się dla mnie najbardziej kreatywna, humorystyczna, bądź z innych względów wyjątkowa. Decyzja o wyborze Zwycięzcy jest subiektywna i nieodwołalna.
  5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 lipca na stronie bloga.
  6. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki Artura Szrejtera „Mitologia Germańska. Opowieści o bogach mroźnej Północy”. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną.
  7. Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo Latarnia.
  8. Po ogłoszeniu wyników, Zwycięzca zobowiązany jest maksymalnie do 17 lipca przekazać dane adresowe do wysyłki nagrody na adres kacikzksiazka@gmail.com. W przeciwnym razie, zostanie wyłoniony nowy zwycięzca. Dane adresowe zostaną przekazane Wydawnictwu Latarnia, które zobowiązało się do wysyłki nagrody bezpośrednio do Zwycięzcy.

Do dzieła! Zaglądajcie do mnie codziennie i czytajcie. Będzie nam bardzo miło, jeśli polubicie przy tym fanpage bloga (tutaj) i fanpage Wydawnictwa Latarnia (tutaj), oraz jeśli podzielicie się informacją o konkursie na swoich blogach i/lub FB :)


UWAGA!

Biorąc pod uwagę niedawny problem z oszustem podszywającym się pod blogerów prowadzących konkursy i wyłudzającym dane od uczestników, proszę Was o wysyłanie odpowiedzi na podanego wyżej emaila, a nie podawanie ich w komentarzach. Z góry też zastrzegam, że nie będę Was prosiła o uzupełnienie żadnych formularzy, więc jeśli tego rodzaju wiadomość do Was dotrze, będę wdzięczna za informację!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele