Przejdź do głównej zawartości

Na bogato, czyli zdobycze lipcowe + konkurs

Ameryki nie odkryję, stwierdzając, że urlop to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości. Ostatnie tygodnie spędzam na błogim lenistwie i czytam, czytam, czytam. A na brak lektur nie mogłam w lipcu narzekać. Oto i one:


Stos po lewej:
1. Wydrążony człowiek, muza ognia, Dan Simmons
2. Złomiarz, Paolo Bacigalupi
3. Nakręcana dziewczyna, Paolo Bacigalupi
4. Wspomnienie lodu, Steven Erikson
5. Okaleczony bóg, Steven Erikson

Stos po prawej:
6. Moja siostra mieszka na kominku, Annabel Pitcher (recenzja)
7. Apokalipsa według Pana Jana, Robert J. Szmidt 
8. Siódmy syn, Orson Scott Card
9. Mroczniejszy odcień magii, V.E. Schwab (recenzja)
10. Mity Greków i Rzymian, Wanda Markowska 
11. Przyszła na Sarnath zagłada, H.P. Lovecraft (recenzja)
12. Księga wieszczb, Erika Swyler 
13. Czerwony rynek, Scott Carney 
14. Infekcja. Genesis, Andrzej Wardziak (ebook) 
15. Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości, Swietłana Aleksijewicz (ebook) 


 Nieskromnie przyznam, że jestem zachwycona tymi lekturami. A czy Wy widzicie coś dla siebie?

Korzystając z okazji, przypominam i zachęcam do udziału w konkursie na fanpage'u Kącika z książką, który trwa jeszcze tylko do jutra! Nagrody są zacne, a zadanie banalne :)


Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
        

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele