"321 intrygujących faktach o zwierzętach" Mathilda Masters

Czy wiedzieliście, że kruki rozpoznają okrzyki swoich przyjaciół, a małpy szukają leczniczych roślin, kiedy czują się źle i gorączkują? Że rekiny żarłacze mają trzy tysiące zębów, a pewien gatunek szmaragdowozielonych os potrafi zmienić karaluchy w zombie i swoich niewolników? Mogliście też nie wiedzieć, że puchacze są nie tylko jednymi z największych sów na świecie, ale też nie budują samodzielnie gniazd, tylko przejmują legowiska jastrzębi i myszołowów. I wreszcie... czy wiedzieliście, że Struś Pędziwiatr nie jest tak naprawdę strusiem??


To jedynie niewielka liczba ciekawostek, które znajdziecie w 321 intrygujących faktach o zwierzętach autorstwa Mathildy Masters. Tytuł książki mówi sam za siebie. Zamieszczono w niej ponad trzysta różnego rodzaju informacji na temat przeróżnych zwierząt, od swojskich kur i złotych rybek poczynając, a na egzotycznych gatunkach kończąc. Gwarantuję, że nawet jeśli jesteście miłośnikami zwierząt i wiecie o nich naprawdę dużo, i tak będziecie zaskoczeni. I to nie raz ani dwa, a całkiem często.


 

 

Książka została podzielona na 16 rozdziałów, które są poświęcone m.in. zaskakująco inteligentnym zwierzętom, niezwykłym zwierzęcym zwyczajom, sposobom komunikacji i obrony oraz zwierzęcym rodzinom. Jest tu również rozdział poświęcony "Wszystkiemu, co zawsze chciałeś wiedzieć o zwierzętach, ale zapomniałeś zapytać”. W każdej z części umieszczono kilkanaście ciekawostek, często uzupełnionych ilustracjami.  

 

321 intrygujących faktów o zwierzętach czyta się naprawdę świetnie i nieważne, czy macie lat trzydzieści kilka czy raptem dziewięć. Po książkę można sięgać co pewien czas i wzbogacać swoją wiedzę, bądź też przeczytać ją za jednym zamachem. Wszystko zależy od Was. Jednego jestem pewna, dla każdego miłośnika zwierząt będzie to doskonała lektura! 
Za egzemplarz serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)

Komentarze