"Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata" Asia Gwit

Bez ptaków otaczający nas świat nie byłby tak barwny i różnorodny. Macie ochotę pokazać swojemu dziecku bogactwo ptasiej krainy i to bez opuszczania domu? Pomoże Wam w tym Asia Gwis oraz jej Czaple, kury i głuptaki.Jedna z najnowszych pozycji dla najmłodszych od Wydawnictwa Nasza Księgarnia to kolorowy album w dużym formacie i twardej oprawie, w całości poświęcony ptakom. Znajduje się w nim piętnaście kolorowych plansz z informacjami i ciekawostkami. Przedstawiają one m.in. przegląd ptasich gatunków z całego świata, poczynając od strusi, poprzez orły i ptaki wodne, a na maleńkich koliberkach kończąc. Można tu także poznać budowę ptaka, rodzaje piór, jakie je okrywają oraz różnorodne kształty dziobów, które zależą od tego, jaki pokarm interesuje danego ptaka.


Kolejne plansze pokazują ptaki żyjące w różnych środowiskach: w lesie, w amazońskiej dżungli, w mieście, na wsi, nad wodą czy na Antarktydzie. Mamy tu także przegląd ptasich gniazd, wśród których są na przykład fantazyjne konstrukcje remiza oraz zestawienie jaj, różniących się nie tylko wielkością, ale przede wszystkim barwą i wzorkami. Wreszcie można poznać ptasich rekordzistów oraz te, które wyróżniają się jakąś cechą, choćby błękitnymi nogami (jak głuptak niebiesko nogi) czy niesamowitym ogonem (jak lirogon wspaniały).


Mówiąc krótko, Czaple, kury i głuptaki to świetny pomysł na wprowadzenie dzieci do ptasiego świata i zainspirowanie ich do szukania dalszych informacji. Barwne, pełne szczegółów ilustracje przykują uwagę zarówno młodszych, jak i starszych, a liczne ciekawostki sprawią, że lektura wcale nie będzie przypominała czytania suchych faktów. Serdecznie polecam!
Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze