"Krasnoludki. Fakty. Mity. Głupoty" oraz "Mały atlas motyli", czyli dla każdego coś miłego

Dzisiaj dla odmiany coś dla młodszych czytelników, ale tylko oficjalnie, ponieważ nieoficjalnie przyznam się, że będzie o książce dla dzieci, która podbiła moje serce jak jeszcze żadna inna.
Krasnoludki. Fakty. Mity. Głupoty, 
zmyślił i narysował Maciej Szymanowicz

Zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą krasnoludki, na jakie dzielą się rodzaje i co kryją pod swoimi czerwonymi czapeczkami? A może chcielibyście dowiedzieć się, jak w zaciszu domowych szuflad lub leśnych polanach trenują sporty (te tradycyjne i ekstremalne) lub jakie przytrafiają im się dolegliwości? O tym oraz o wielu innych przydatnych (lub nie) rzeczach przeczytacie w przeuroczej i przezabawnej książce autorstwa Macieja Szymanowicza.Dzieci na pewno będą zachwycona kolorowymi, pełnymi szczegółów informacjami oraz samymi krasnoludkami, które psocą na potęgę, a czasem przeszkadzają pracować nawet autorowi niniejszej książki. Równie dobrze, a może nawet i lepiej, będą bawić się dorośli, do których ów autor nieustannie puszcza oko, a to nawiązując do Don Kichota walczącego z wiatrakami, a to pokazując krasnoludkowego sapera badającego purchawkę.Książka ma duży format i grube, sztywne kartki, można więc bez wahania oddać ją w małe rączki. Innymi słowy, jest to pozycja dla każdego. Gorąco polecam! Dla mnie to prawdziwa bomba! :)


Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Druga z dzisiejszych propozycji skierowana jest do nieco starszych dzieci, chociaż przedszkolaki zainteresowane przyrodą też mogą się z niej cieszyć. Ma wprawdzie grube, twarde kartki, ale nie oznacza to, że jest skierowana do maluchów (co musiałam tłumaczyć mojej M., która była oburzona, że dostała „książkę dla bobasów”).


Znajdziecie w niej opisy i zdjęcia ponad dwudziestu polskich gatunków motyli. Poza podstawowymi informacjami, znalazło się miejsce dla różnych ciekawostek. Co więcej, oprócz tradycyjnych fotografii, każda strona została opatrzona motylimi portretami wykonanymi przy pomocy różnych technik. Są tu rysunki, obrazy malowane akwarelami oraz liczne kolaże.Całość prezentuje się bardzo ładnie i na pewno zadowoli każde dziecko, które chce poznawać świat przyrody. Może też stanowić inspirację do tworzenia własnych prac plastycznych.

Za egzemplarze książek serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze