"Angielski dla dzieci. Świat wokół mnie"

Jeśli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym i zachęcić dziecko do nauki angielskiego, Kapitan Nauka przybędzie Wam z pomocą. Angielski dla dzieci. Świat wokół mnie to zestaw kart obrazkowych przeznaczonych dla uczniów klas I-III, bądź też generalnie dzieci w wieku 6-9 lat, który umożliwia efektywną naukę w formie zabawy.


W skład zestawu wchodzi mini-książeczka, sto cztery karty obrazkowe oraz płyta CD, na której znajdują się nagrania słówek w wykonaniu native speakerów i dwie wpadające w ucho piosenki (Old MacDonald i I hear thunder). Od strony technicznej wszystkie elementy prezentują się bardzo dobrze i solidnie.

Karty są dwustronnie ilustrowane, a znajdujące się na nich rysunki są zabawne i przykuwają uwagę dzieci (dorosłych zresztą również). Z jednej strony znajduje się polski podpis, a z drugiej jego odpowiednik w języku angielskim. Większość kart przedstawia podstawowe rzeczowniki (zainteresowania, produkty spożywcze, warzywa, przedmioty szkolne i domowe, zawody, narodowości), ale część z nich stanowią proste zdania, opisujące stan emocjonalny (I’m exhausted, I’m relaxed, itd.).

W dołączonej do kart książeczce znajdują się trzydzieści trzy ćwiczenia, gry i kolorowanki, bazujące tematycznie na tym, co przedstawiają karty. Ponadto, znalazły się tu liczne pomysły na naukę z kart i propozycje zabaw. Na samym końcu znajduje się z kolei spis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem oraz teksty piosenek z płyty.

Karty można wykorzystać na wiele sposobów, w tym w szukanie par, ćwiczenie pisania, czy ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci. Nauka przebiega w sposób praktycznie nieświadomy, dziecko bawi się i przyjemnie spędza czas, a przy tym utrwala słownictwo i zwroty, które będą potrzebne mu w szkole. Taka nauka z pewnością nie skojarzy się dziecku z przymusem, a co najważniejsze, będzie skuteczna, o ile poświęci się na nią odpowiednią ilość czasu.

Recenzja napisana dla portalu Papierowy Pies.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze