Przejdź do głównej zawartości

"Na tropie angielskich słówek"

Jak najlepiej zachęcić dziecko do nauki języka obcego? Przez zabawę! Moja M., podobnie zresztą jak większość jej rówieśników, uwielbia wszelkie wielkoformatowe książki, gdzie trzeba coś znaleźć, wytropić bądź policzyć. Z tego względu Na tropie angielskich słówek okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ oprócz dobrej rozrywki, mała niemal codziennie przyswaja nowe słownictwo i zwroty.

W książce znajduje się dwanaście rozkładówek o różnej tematyce. Jest tu statek piracki, ogród zoologiczny, kawiarnia i lunapark, ale również przyjęcie rodzinne, plac zabaw czy kraina czarów. Zakres słownictwa także jest różnorodny i stopniowany pod względem trudności. Dzieci mogą nauczyć się angielskich liczb, kolorów, kształtów, zabawek i rodziny. Potem przychodzi pora na opisywanie pogody i pór roku, przyimki oraz zwierzęta. Wreszcie są części ciała, jedzenie, emocje i przeciwieństwa. Na niektórych stronach są to pojedyncze słówka, na innych całe zwroty.

Z książki można korzystać na wiele sposobów. Część stron to typowe wyszukiwanki, z niewielkimi obrazkami na marginesach, które trzeba odnaleźć na dużym, pełnym szczegółów rysunku. Inne to z kolei słowniczek obrazkowy, gdzie poszczególne elementy są podpisane w języku polskim i angielskim. Nie oznacza to jednak, że i na nich nie możemy wprowadzić zabawy w poszukiwanie. Wszystko zależy od inwencji rodzica i pomysłowości dziecka. Ważne, by dobrze się bawić, bo to zapewnia także łatwe i nienachalne przyswajanie wiedzy.


Ze strony Kapitan Nauka można pobrać nagrania w formie MP3, na których native speaker, George Norman, czyta wszystkie słówka i zwroty pojawiające się na kartkach książki. Pozwala to na poprawne nauczenie się ich rytmiki i brzmienia.

Pod względem technicznym książka prezentuje się świetnie. Ma format A4 i sztywne, kartonowe kartki, dzięki czemu dobrze sprawdza się także dla młodszych dzieci. Przetrwała bliskie spotkanie z moim 9-miesięcznym bobasem, co dobrze świadczy o jej trwałości. Same ilustracje są różnorodne i bogate w szczegóły. Każda ma też innego autora, co zapewnia różnorodność stylu i formy.
Podsumowując, w pełni mogę polecić Na tropie angielskich słówek zarówno jako rodzic, jak i nauczyciel. Doskonale pozwoli Wam połączyć przyjemne z pożytecznym i zapewni dobrą zabawę Waszemu dziecku.

Za egzemplarz książki dziękujemy Wydawnictwu Kapitan Nauka!

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.