"Heca w kurniku" i "Ale draka! Rysuję zwierzaka", czyli przyjemny początek roku szkolnego

Na początek roku szkolnego przyjrzyjmy się bliżej dwóm publikacjom z Naszej Księgarni skierowanym do dzieci – jedna do tych w wieku wczesnoszkolnym, po drugą zaś mogą sięgać zarówno młodsi, jak i starsi.Heca w kurniku, Monika Hałucha

Moje dziecko uwielbia wszelkiej maści krzyżówki, zagadki i labirynty. Chętnie ćwiczy również pisanie, chociaż ortografia to sztuka, którą dopiero zaczyna zgłębiać (właśnie rozpoczęła naukę w zerówce). Z tych właśnie względów Heca w kurniku spodobała jej się już od pierwszej strony.


W książeczce ilustrowanej przez Anitę Graboś (autorkę m.in. kolorowanek dla dorosłych Wyspy i Pestki), znajduje się około trzydzieści różnego rodzaju zadań, m.in. labirynty, rebusy, kolorowanki, krzyżówki czy wykreślanki. Spodobają się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom, ponieważ dotyczą na tyle szerokiej tematyki, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.


Książeczka z jednej strony zapewnia rozrywkę (kto nie lubi zagadek, łamigłówek i rebusów?), a z drugiej poprzez zabawę pomaga opanować i utrwalić poprawną pisownię wyrazów, w których zmorą jest użycie poprawnego rz/ż, u/ó czy ch/h.

Ale draka! Rysuję zwierzaka!, Magda Wosik

Zwierzaki to chyba jeden z ulubionych motywów wykorzystywanych przez dzieci (i nie tylko) do rysowania. O ile jednak w miarę łatwo można stworzyć kota, myszkę czy kurczaka, o tyle lwy, czaple czy flamingi mogą stanowić prawdziwe wyzwanie. Wtedy z pomocą przychodzi Magda Wosik i jej książka.


Na kolejnych stronach znajdują się zwierzęta z całego alfabetu, poczynając od antylopy, poprzez bawoła, czaplę, a na żółwiu kończąc. O każdym można przeczytać krótki, zabawny wierszyk, a następnie poznać sposób, jak je narysować, bądź wykleić np. strzępkami papieru. W przypadku niektórych zwierzaków są to pojedyncze sposoby, w przypadku innych nawet po trzy.


Świetnie bawiłyśmy się rysując nasze wersje zwierzaków, z lepszym lub gorszym skutkiem przypominające oryginały. Najważniejsze, że dzięki autorce poznałyśmy ogólny zamysł jak za pomocą kilku kresek narysować nawet pozornie skomplikowane szkice.


Podsumowując, obydwie pozycje serdecznie polecam wszystkim dzieciom i ich rodzicom!

Za egzemplarze książek serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze