Herve Tullet dla dzieci, czyli nowa seria "The Game of..."

Herve Tullet, francuski grafik, podbił serca dzieci i rodziców za sprawą nieco abstrakcyjnych, a przy tym mocno aktywizujących książeczek, takich jak Naciśnij mnie, Kolory czy 10 razy 10. Niedawno premierę miało pięć kolejnych pozycji jego autorstwa skierowanych do maluchów z serii The Game of…, mających wspomagać rozwój dziecięcą wyobraźnię, pamięć wzrokową, zmysł dotyku i obserwacji.



Gra cieni
Nasz zdecydowany faworyt całej serii. Prosta, czarno-biała książeczka, którą można świetnie wykorzystać przed pójściem spać. Wystarczy tylko… zgasić światło i sięgnąć po latarkę! Oświetlając kolejne strony, tworzymy na ścianie historię pewnych poszukiwań, która jest nieco niesamowita i sprawia dzieciakom naprawdę dużo frajdy!

 

 

Ruszaj w drogę
Pobudza zmysł dotyku i to w naprawdę ciekawy sposób. Dziecko zamyka oczy, przykłada palec do zielonej linii, której faktura różni się od reszty strony i… rusza w podróż, która trwa aż do ostatniej kartki!



Paluszkowa olimpiada
Kto z nas nie rysował buziek na palcach i nie tworzył własnych historii? Tym razem paluszkowi ludzie wyruszają na olimpiadę, na której będą skakać, pływać i zdobywać medale. Przyznaję, że o ile pomysł jest interesujący, to mnie samej akurat niespecjalnie przypadło do gustu wykonanie, natomiast dziecię me bawiło się bardzo dobrze, a o to chyba właśnie chodzi.

 

Znajdź różnice
Tytuł mówi sam za siebie, M. uwielbia tego rodzaju zadania. Tutaj niestety spotkało nas pewne rozczarowanie – ilustracje Tulleta są bardzo specyficzne, nie da się tego ukryć. Można je lubić lub wręcz przeciwnie. O ile jednak generalnie nie mam nic do nich, tak w tym przypadku były zbyt abstrakcyjne i nie podobały się ani mnie, ani Małej.



Zabawa w oczka
Tutaj również lekkie rozczarowanie. Owszem, pomysł jest ciekawy – dzieci przykładają kolejne rozłożone strony do twarzy niczym maski i wcielają się w różne postaci. Tyle tylko, że w całej książeczce jest ich zaledwie siedem, to zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę cenę okładkową.



 
Wszystkie książeczki mają sztywne, twarde kartki i zaokrąglone rogi, dlatego ze spokojnym sumieniem można dać je do oglądania nawet maluchom bez obaw, że je zniszczą lub zrobią sobie krzywdę. Są kolorowe i przykuwają uwagę charakterystycznym dla Tulleta stylem, przy czym nie wszystkie są równie dobre, jak można by tego oczekiwać. Niestety.

Za egzemplarze książeczek serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze