Przejdź do głównej zawartości

Czytelnicze plany na rok 2017

Nowy Rok warto rozpocząć od sensownego postanowienia, a takim w moim przypadku jest plan przeczytania leżących na półkach książek - zarówno tych czekających już długi czas, jak i dosyć świeżych zdobyczy. Zmotywowana dobrymi ubiegłorocznymi wynikami w tej kwestii, postawiłam sobie całkiem ambitne cele. Zobaczymy, co z nich wyniknie!

I. Po królewsku1. Trylogia, Stephen King
2. Lśnienie, Stephen King
3. Doktor SenStephen King
4. Danse Macabre, Stephen King
5. Joyland, Stephen King

II. Fantastycznie


1. Sześć światów Hain, Ursula LeGuin
2. Amerykańscy bogowie, Neil Gaiman
3. Księga cmentarna, Neil Gaiman
4. Drugie odkrycie ludzkości. Nostrilla, Cordwainer Smith
5. Trylogia ciągu, William Gibson

III. Kryminalna klasyka


1. Dwanaście prac Hekulesa, Agatha Christie 
2. Wczesne sprawy Poirota, Agatha Christie
3. Niemy świadek, Agatha Christie
4. Tajemnica Bladego Konia, Agatha Christie
5. Tajemniczy przeciwnik, Agatha Christie

IV. XIX-wieczna Anglia


1. Lokatorka Wildfell Hall, Anne Bronte
2. Północ i Południe, Elizabeth Gaskell

V. Bardzo nieśmiały plan z raczej niewielką szansą na powodzenie - Malazańska Księga Poległych


A jakie Wy macie plany na najbliższe tygodnie i miesiące?

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele