Przejdź do głównej zawartości

"Busines English Magazine" nr 56

Sprawdźmy dzisiaj, co kryje w sobie najnowsze wydanie Business English Magazine, skierowanego do osób szukającym sposobu na szlifowanie języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, zainteresowanym kwestiami biznesowymi, ale nie tylko. 


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.

W najnowszym numerze  znajduje się piętnaście obszernych artykułów oraz kilka nieco krótszych tekstów. Moją uwagę najbardziej przyciągnęły:
  • Poland’s High-Flyers, czyli przegląd rankingu najlepszych polskich uczelni i wydziałów ekonomicznych.
  • The Gimme Generation to z kolei spojrzenie na tzw. Millenialsów bądź Generację Y, czyli teoretycznie moje pokolenie, zarówno to negatywne, jak i pozytywne.
  • Mile-High Mischief poświęcony jest „przekrętom” na pokładach samolotów. Dowiecie się z niego m.in., dlaczego lepiej być uprzejmym dla stewardess i zostawiać po sobie porządek oraz czemu podczas lotu nie zamawiać niebutelkowanej wody.
  • See You In Court – the World’s Most Expensive Divorces. Ostatnio wszystkie plotkarskie portale żyją dwoma głośnymi rozwodami – Johny’ego Deppa i Amber Rose oraz Angeliny Jolie i Brada Pitta. Z artykułu dowiecie się o innych słynnych parach, które rozstały się w burzliwych okolicznościach oraz poznacie ranking najdroższych rozwodów.
  • Melanie Trump – Slovenia’s Surprise Superstar. Wprawdzie magazyn ukazał się, gdy jeszcze nie były znane wyniki wyborów i żona Donalda Trumpa przedstawiona jest jako hipotetyczna Pierwsza Dama, warto jednak dowiedzieć się o niej coś więcej.
  • The New Face of Money. Jak się okazuje, już za kilka lat amerykański dolar ma szansę przejść poważną rewolucję. Kto znajdzie się na banknocie dwudziestodolarowym? Podpowiem, że nie będzie to żaden z prezydentów. Zdradzę więcej, ma to być kobieta!
  • The Other Korea – Well Worth a Visit, czyli dlaczego warto odwiedzić Koreę Południową, tak odmienną od swego północnego sąsiada.
  • The Rise and Fall of Communication Titans. Zastanawialiście się kiedyś, co się stało ze starą dobrą Nokią, która przez lata królowała na rynku telefonów komórkowych? Nowa generacja smartphonów skutecznie wykluczyła z rynku nie tylko Finów…
Ponadto można tu również znaleźć teksty poświęcone m.in. przemysłowi winiarskiemu, motoryzacji, sylwetkom znaczących w biznesie osób, przykładowe dialogi w firmowej stołówce, test językowy oraz kilka krótkich artykułów na różne tematy. Dzięki dołączonym do magazynu kodom można również pobrać ze strony wydawnictwa nagrania audio do wybranych artykułów, plik video oraz dodatek "Education".

Podsumowując, bieżące wydanie BEM w pełni mnie satysfakcjonuje, znalazłam w nim nawet więcej interesujących mnie tematów niż w poprzednich numerach. Gorąco polecam wszystkim pragnącym szlifować język angielski na poziomie zaawansowanym.


Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele