Przejdź do głównej zawartości

"Busines English Magazine" nr 56

Sprawdźmy dzisiaj, co kryje w sobie najnowsze wydanie Business English Magazine, skierowanego do osób szukającym sposobu na szlifowanie języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, zainteresowanym kwestiami biznesowymi, ale nie tylko. 


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.

W najnowszym numerze  znajduje się piętnaście obszernych artykułów oraz kilka nieco krótszych tekstów. Moją uwagę najbardziej przyciągnęły:
  • Poland’s High-Flyers, czyli przegląd rankingu najlepszych polskich uczelni i wydziałów ekonomicznych.
  • The Gimme Generation to z kolei spojrzenie na tzw. Millenialsów bądź Generację Y, czyli teoretycznie moje pokolenie, zarówno to negatywne, jak i pozytywne.
  • Mile-High Mischief poświęcony jest „przekrętom” na pokładach samolotów. Dowiecie się z niego m.in., dlaczego lepiej być uprzejmym dla stewardess i zostawiać po sobie porządek oraz czemu podczas lotu nie zamawiać niebutelkowanej wody.
  • See You In Court – the World’s Most Expensive Divorces. Ostatnio wszystkie plotkarskie portale żyją dwoma głośnymi rozwodami – Johny’ego Deppa i Amber Rose oraz Angeliny Jolie i Brada Pitta. Z artykułu dowiecie się o innych słynnych parach, które rozstały się w burzliwych okolicznościach oraz poznacie ranking najdroższych rozwodów.
  • Melanie Trump – Slovenia’s Surprise Superstar. Wprawdzie magazyn ukazał się, gdy jeszcze nie były znane wyniki wyborów i żona Donalda Trumpa przedstawiona jest jako hipotetyczna Pierwsza Dama, warto jednak dowiedzieć się o niej coś więcej.
  • The New Face of Money. Jak się okazuje, już za kilka lat amerykański dolar ma szansę przejść poważną rewolucję. Kto znajdzie się na banknocie dwudziestodolarowym? Podpowiem, że nie będzie to żaden z prezydentów. Zdradzę więcej, ma to być kobieta!
  • The Other Korea – Well Worth a Visit, czyli dlaczego warto odwiedzić Koreę Południową, tak odmienną od swego północnego sąsiada.
  • The Rise and Fall of Communication Titans. Zastanawialiście się kiedyś, co się stało ze starą dobrą Nokią, która przez lata królowała na rynku telefonów komórkowych? Nowa generacja smartphonów skutecznie wykluczyła z rynku nie tylko Finów…
Ponadto można tu również znaleźć teksty poświęcone m.in. przemysłowi winiarskiemu, motoryzacji, sylwetkom znaczących w biznesie osób, przykładowe dialogi w firmowej stołówce, test językowy oraz kilka krótkich artykułów na różne tematy. Dzięki dołączonym do magazynu kodom można również pobrać ze strony wydawnictwa nagrania audio do wybranych artykułów, plik video oraz dodatek "Education".

Podsumowując, bieżące wydanie BEM w pełni mnie satysfakcjonuje, znalazłam w nim nawet więcej interesujących mnie tematów niż w poprzednich numerach. Gorąco polecam wszystkim pragnącym szlifować język angielski na poziomie zaawansowanym.


Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…