Przejdź do głównej zawartości

"English Matters - New York" (wydanie specjalne)

New York, New York, dla niektórych miasto marzeń, dla innych niemal symbol USA. To właśnie jemu poświęcone zostało najnowsze wydanie specjalne magazynu językowego English Matters. Zajrzyjmy i sprawdźmy, jakie apetyczne kąski tym razem przygotowało Colorful Media.

W bieżącym numerze znajduje się trzynaście artykułów, w tym jedenaście obszernych, liczących od dwóch do pięciu stron. Tradycyjnie już, wszystkie teksty zostały opatrzone słowniczkiem angielsko-polskim, a dodatkowo sześć artykułów dostępnych jest w wersji audio na stronie wydawnictwa. 
 • W This & That znajdziecie m.in. symbole NY i ciekawostki na temat miasta.
 • Sex and Carrie Bradshaw, czyli słów kilka o serialu, który wypromował Sarah Jessicę Parker i który nadal jest chyba jedną z najbardziej kultowych produkcji. 
 • New Yorkers of Today – Facts and Myths to, jak sam tytuł wskazuje, przyjrzenie się stereotypom na temat Nowego Jorku i jego mieszkańców, nie wszystkich zupełnie błędnych.
 • The Biggest of the Apples stanowi przegląd najsłynniejszych nowojorczyków, którzy odnieśli sukces w różnych branżach, poczynając od mody, poprzez biznes filmowy i muzyczny, a na sporcie kończąc. 
 • New York – My Place on Earth to wywiad z pochodzącą z Polski Ewą Buono, która wyszła za mąż za Amerykanina I związała swoje życie z Nowym Jorkiem. Opowiada o tym, co najbardziej ją zaskoczyło w mieście, co sobie ceni i jakie miejsca warto w nim odwiedzić.
 • The Men Who Built New York jest z kolei lekcją historii o początkach miasta i ludziach, bez których NY nie wyglądałby tak jak obecnie.
 • 9/11 – a Day of Mourning, atak z 9 września zapisał się w pamięci całego świata, a nowojorczyków w szczególności, warto spojrzeć na te wydarzenia z ich punktu widzenia.
 • Bustling City Lingo jest już tekstem czysto językowym i znajdziemy w nim przykłady nowojorskiego żargonu oraz przykładowe dialogi.
 • Sensational and Maginificient z pewnością umocni Was w przekonaniu, że NY po prostu trzeba zobaczyć – to przegląd najpiękniejszych i najbardziej wartych obejrzenia miejsc w mieście.
 • The Natural Wonders of New York, jak się okazuje, nie tylko w samej metropolii znajdują się miejsca warte obejrzenia, w jego okolicach również, m.in. wodospad Niagara oraz urocze zakątki licznych wysp.
 • New York Wants to Have Fun!, czyli przegląd miejsc kulturalnych, od nocnych klubów poprzez bary i puby, a na kinach i obiektach sportowych kończąc.
 • The Lady New York. A na zakończenie mamy analizę tekstu piosenki Lenny’ego Kravitza New York.Jak widać, tematyka artykułów – mimo że wszystkie dotyczą jednego miasta – jest bardzo zróżnicowana i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim zainteresowanym nie tylko samym Nowym Jorkiem, ale również Stanami i ich kulturą. Warto w ten właśnie sposób szlifować swój język, dlatego serdecznie Was do tego zachęcam.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Spodobał Ci się ten post? Nie przegap kolejnych, będzie mi miło, jeśli mnie polubisz :)
    

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele