Przejdź do głównej zawartości

Wyniki ankiety "Kim jesteście", czyli błogo mi

Przez ostatnie dwa tygodnie mieliście szansę zdradzić mi nieco informacji na swój temat oraz tego, co sądzicie o Kąciku z książką. Dzisiaj nadszedł czas na przedstawienie Wam wyników ankiety "Kim jesteście". Muszę się przyznać, że czytałam je z ogromną przyjemnością, wielkim uśmiechem na twarzy i miejscami łezkami wzruszenia, zwłaszcza gdy docierałam do komentarzy w ostatnim, otwartym punkcie.

Ile masz lat?

Bardzo mnie cieszy fakt, że to, co piszę podoba się osobom w niemal każdym wieku, ale fajnie też, że najwięcej czyta mnie moich rówieśników :)


Kim jesteś?
Okazuje się, że Pań jest więcej, ale Panów przybywa - w ankiecie sprzed dwóch lat proporcje jeszcze bardziej się różniły.


Gdzie mieszkasz?
Tu przyznaję, jestem lekko zaskoczona dysproporcją między wsią a dużym miastem, ale cieszę się z każdego czytelnika :)


 Od jak dawna czytasz Kącik z książką?

Czy to nie jest piękne, że blisko 1/3 z Was jest ze mną już ponad dwa lata? To chyba znaczy, że czujecie się tu nie najgorzej! :)


Jak często odwiedzasz Kącik z książką? 

To już miód dla moich oczu! Czyli nie przesadzam chyba z częstotliwością wpisów, bo okazuje się, że regularnie tu wracacie :)


Skąd najczęściej dowiadujesz się o nowych wpisach?
Facebook rządzi! Ale bardzo miłym zaskoczeniem były odpowiedzi w kategorii Inne, z których dowiedziałam się, że niektórzy z Was po prostu ma Kącik z swoich ulubionych zakładkach <3


Jakie posty najbardziej Cię interesują (max. 3)?

Książki to jednak książki, taki wynik ich recenzji wcale nie zaskakuje, ale cieszę się, że lubicie również zestawienia i rankingi, które dla Was przygotowuję oraz porównania książek i ekranizacji, relacje z wydarzeń i pozostałe wpisy.


 Recenzje jakiego gatunku książek czytasz najczęściej (max 3)?
Wiecie, dlaczego tak mnie cieszy ten wynik? Bo kocham pisać o fantastyce i powieściach historycznych (niespodzianka)! O kryminale i książkach obyczajowych może nie opowiadam Wam zbyt często, ale pewnie mi to wybaczycie.


Jak po raz pierwszy trafiłeś na bloga?
Ha! Jestem bardzo ciekawa, którzy to znajomi wypełnili ankietę ;) Przyjemnym zaskoczeniem były także odpowiedzi. z których wynika, że zaglądacie również na portal Lubimy Czytać.


Jakiego rodzaju wpisy lubisz najbardziej?
Tutaj odpowiedzi są wyjątkowo wyrównane, niemal tyle samo osób wolałoby tekst obszerny i wyczerpujący, co krótki i zwięzły. Na szczęście dla większości i tak nie ma to większego znaczenia, przynajmniej dopóki piszę na temat ;) 


Jak bardzo zagłębiasz się w czytany tekst?
Troszkę jestem zaskoczona, ale bardzo pozytywnie, bo mam czasem wrażenie, że komentarzy pojawia się pod postami zaskakująco mało. A tutaj okazuje się, że czytacie i tekst, i komentarze, ale tylko garstka z Was samemu je zostawia. Może pora to zmienić? Chętnie z Wami podyskutuję! :)


Dziękuję Wam bardzo gorąco za wypełnienie ankiety i za wszystkie miłe słowa, naprawdę się wzruszyłam czytając Wasze ciepłe i sympatyczne komentarze. Dały mi porządnego, motywującego kopa do dalszego działania!


Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.