Przejdź do głównej zawartości

"Strażnicy nocy" The 13th Sign

Strażnicy nocy to kolejna kolorowanka dla dorosłych, która od pewnego czasu umila mi wieczory, a jednocześnie doskonały przykład na to, że kolorować można nie tylko uroczy kwiaty i motyle, ale również wzory mroczne, niepokojące, miejscami nawet lekko psychodeliczne. I można to robić z ogromną przyjemnością!

Autorkami ilustracji są Ajka Jabłońska i Katarzyna Niemiro, duet kryjący się pod pseudonimem The 13th Sign. Stworzyły wspólnie ponad trzydzieści wzorów inspirowanych mitami, magią i legendami, na których widać zmiennokształtne postaci, hybrydy, gryfy i pogańskie boginie. Niektóre wzory wydają się nieskomplikowane i można je pokolorować dosyć szybko, inne wymagają wielogodzinnego „dłubania”.


Spodobały mi się zwłaszcza wzory przedstawiające zwierzęta i stworzenia mitologiczne (gryfy są świetne!), choć niestety niemal przy każdym obrazku wizja tego, jak miał wyglądać, prezentowała się w mojej wyobraźni znacznie lepiej niż wychodziło to w praktyce. Najważniejsze jednak, że świetnie bawiłam się podczas wypełniania kolorem kolejnych elementów, w ruch szły kredki, pastele, mazaki i cienkopisy, niemal wszystko, co miałam pod ręką.
Od strony technicznej Strażnicy… prezentują się bardzo dobrze (bez porównania z serią Johanny Basford również wydawanej przez Naszą Księgarnię). Format książki jest duży, wzory drukowane jednostronnie, a papier gruby - nie przebija nawet czarny mazak, choć przy potraktowaniu wodą brzegi lekko pofalowały (nie traktuję tego jednak jako zarzut, bo jak dotąd jedna kolorowanka na piętnaście przetrwała malowanie na mokro bez szwanku). Co więcej, na ostatniej stronie umieszczono grubą, tekturową podkładkę, dzięki której całość jest stabilna i łatwiej jest kolorować, można to robić nawet na kolanach, np. w plenerze, choć sama wolę jednak solidne biurko lub stół. Jednym słowem, jest bez zarzutu i takie wydanie można postawić za przykład innym.

Podsumowując, miłośnikom kolorowania pozycja ta na pewno się spodoba, zwłaszcza jeśli szuka się czegoś nowego i oryginalnego. Jestem zdecydowanie na tak!


 Za przyjemność kolorowania serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele