Przejdź do głównej zawartości

"Fantastyczne miasta" i "Fantastyczne konstrukcje", czyli co nowego na rynku kolorowanek

Masz już dosyć kolorowania kwiatów, zwierząt i mandali? Nie da się nie zauważyć, że obecnie na rynku kolorowanek dla dorosłych królują przede wszystkim takie wzory, czasem lepsze, czasem gorsze, ale jednak coraz częściej bardzo się powtarzające. Powiewem świeżości i czegoś nowego są więc Fantastyczne miasta oraz Fantastyczne konstrukcje, dzięki którym nie tylko zwiedzicie na papierze wyjątkowe miejsca na całym świecie, ale przy tym będziecie mieć ogromną frajdę wypełniając je kolorem.


W Fantastycznych konstrukcjach można znaleźć blisko sześćdziesiąt wzorów przedstawiających słynne budowle i monumenty, takie jak Tańczący Dom w Pradze, Cerkiew Wasyla Błogosławionego w Rosji, Chrysler Building w Nowym Jorku czy Zamek Książ w Wałbrzychu. Z kolei w Fantastycznych miastach obok wizerunków poszczególnych budynków królują panoramiczne widoki na ulice, a czasem całe dzielnice. Ich autorem jest Steve McDonald, kanadyjski artysta i podróżnik, który deklaruje, że większość zawartych w książkach rysunków powstała na podstawie zdjęć z jego prywatnego księgozbioru. Trzeba przyznać, że ich przekrój naprawdę robi wrażenie.

Początkowo miałam pewne opory przed sięgnięciem po kredki, czułam się lekko przytłoczona ilością detali, ale szybko okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Zauroczyły mnie te prace, czego efekty możecie sami zobaczyć. Przekonałam się też na własne oczy, że szkice architektoniczne znacznie bardziej wpasowują się w męskie gusta niż motywy roślinne i zwierzęce, czego efekty również są tu widoczne.Tak zaczynałam...


A taki był efekt końcowy.

Od strony technicznej obydwie pozycje prezentują się znakomicie – mają duży, wygodny format i gruby papier, dzięki czemu można je bez problemu kolorować nie tylko kredkami, ale również cienkopisami. Są to też jedne z nielicznych kolorowanek, jakie trafiły w moje ręce, których strony nie ucierpiały podczas rozcierania akwarelowych kredek na mokro. Za to należy się naprawdę ogromny plus, o czym wiedzą wszyscy posiadacze pozycji wydanym na cienkim papierze, który w kontakcie z wodą zmienia się niemal w harmonijkę.

Podsumowując, zarówno Fantastyczne konstrukcje jak i Fantastyczne miasta to pozycje, które zainteresują każdego nastoletniego i dorosłego miłośnika kolorowania. Wyróżniają się na tle dziesiątek innych pozycji oryginalnymi, ciekawymi wzorami oraz naprawdę solidnym wykonaniem, dlatego gorąco je polecam.Za godziny wypełnione kolorowaniem serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.