Przejdź do głównej zawartości

Bocianów nie ma, ale książki są, czyli marcowe zdobycze

Aż trudno w to uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że wiosna na dobre do nas zawitała. A wraz z nią przybyły do mnie cudne książki, z którymi zakopuję się wieczorami w koc w asyście gorącej kawy. Oto jak obrodził marzec:


1. Prawo do użycia siły, Denis Szabałow 
2. Echo zgasłego świata 
3. Desperacja, Stephen King 
4. Na fali szoku, John Brunner (recenzja)
5. Wszyscy na Zanzibarze, John Brunner 
6. Niegrzeczne księżniczki, Linda Rodriguez McRobbie  (recenzja)
7. Wikingowie. Wilcze dziedzictwo, Radosław Lewandowski (recenzja)
8. Dagome Iudex: Ja, Dago, Zbigniew Nienacki (ebook) 

W słuchawkach tymczasem rozbrzmiewa Iluzja grzechu Aleksandry Marininy:Widzicie coś dla siebie? :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele