Przejdź do głównej zawartości

Przygarnij książkę, czyli mega-wyprzedaż (aktualizacja)

Nigdy nie sądziłam, że do tego dojdzie, ale stało się, właśnie łamię jedną ze stereotypowych zasad rządzących życiem typowego książkoholika. Czas pożegnać się z częścią domowej biblioteczki - na 40 metrach trudno zmieścić setki książek, a szanse na duży dom z osobną biblioteczką chyba jeszcze długo pozostaną w sferze marzeń. Coraz bardziej też przestawiam się na minimalistyczne podejście do życia i chcę dać książkom drugie życie, niech inni również się nimi nacieszą.
Niniejszym ogłaszam domową wyprzedaż za otwartą. Powyższe pozycje najchętniej sprzedam w zestawach - dobrałam je tematycznie i w naprawdę atrakcyjnych cenach. Jeśli jednak interesując Cię tylko pojedyncze egzemplarze, nie ma sprawy (ceny pojedynczych książek to ok. 5-7 zł, więc nadal tanio, ale zestawy opłacają się bardziej ;)). Poniższe zestawienia są jednak dosyć umowne. 
W większości stan książek jest bardzo dobry, czasem idealny. W sporadycznych przypadkach jest gorzej, ale wtedy albo jest to zaznaczone, albo dam znać w wiadomości prywatnej. 

Wszelkie oferty i zapytania proszę kierować na adres: kacikzksiazka@gmail.com

Zestaw: reportaże i wspomnienia
1. Martha Quest, Doris Lessing
2. Drugie opowieści afrykańskie, Doris Lessing
3. Mój Che. Bardzo intymnie, Aleida March (wspomnienia żony Che Guevary z licznymi zdjęciami, egz. recenzencki)
4. Pieśń Aborygenki, Ros Moriarty
5. Zawsze piękne, Katherine Boo (reportaż o slumsach Bombaju)
Stan bdb/idealny - całość 30 zł
Zestaw: obyczajowe/romanse
1. "Miłość, tylko miłość" Mirosław Sośnicki (brak pierwszej strony)
2. "Co się wydarzyło w Madison County" Robert Waller
3. "Wichrowe Wzgórza" Emily Bronte (twarda oprawa)
4. "Mansfield Park" Jane Austen (twarda oprawa)
5. "Siedem pożarów Mademoiselle" Esther VIllar (twarda oprawa)
6. "Marzenia Joy" Lisa See (plama na spodzie książki)

Cena za całość: 30 złA ponadto domu szukają:


Język niemowląt, Tracy Hogg - 8 złPrzewodniki kieszonkowe. Całość za 8 zł 


Zestaw językowy (4 zł)
1. Rozmówiki europejskie. Włoskie. 
2. Blind Faith, Joe McGinnis (kryminał w języku angielskim, stan średni)

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.