Potterowo i muzycznie, czyli "English Matters" nr 55

Co dwa miesiące możecie już wypatrywać u mnie kilku słów na temat nowego numeru English Matters, magazynu do nauki języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Pora więc na bieżące wydanie, którego lektura - jak zawsze - sprawiła mi dużo przyjemności.

Tym razem w środku znajdziemy siedem działów, a w nich czternaście różnej długości artykułów, z których sześć tradycyjnie już można odsłuchać w formie audio. Najbardziej spodobały mi się teksty:
  • Mrs Potter - J.K. Rowling. Autorki powieści o Harrym Potterze nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, warto jednak przyjrzeć się jej bliżej, bo okazuje się, że mimo ogromnego sukcesu pozostała bardzo otwartą i empatyczną osobą.
  • Voices of Scandinavia. Lubicie skandynawskie brzmienia? Cały czas chodzi za Wami kawałek Little Talks albo piosenki Mansa Zelmerlowa? Ten artykuł będzie w sam raz dla Was.
  • What's in a Name? Uwielbiam analizować etymologię nazw własnych. Tym razem pod lupę zostały wzięte brytyjskie nazwiska.
  • US for Sale to z kolei analiza, w jaki sposób kolejne ziemie zostały na przestrzeni lat przyłączone do terytorium Stanów Zjednoczonych, poczynając od handlu z Indianami, a na pertraktacjach z Rosją i Francją kończąc.
  • Kia Ora from New Zealand. Mam ogromną słabość do Nowej Zelandii, podróż tam marzy mi się jeszcze bardziej niż do sąsiedniej Australii. A ponieważ plany te są dosyć nierealne, przynajmniej mogę ją odwiedzić na papierze.
  • Posh Totty przypomniał mi o serialu, do którego oglądania przymierzam się już od dawna, ale cały czas coś staje mi na drodze, Downtown Abbey.
To oczywiście nie wszytskie artykuły, jakie znajdziecie w najnowszym numerze EM, jednak zdecydowanie najciekawsze. Każdy, jak zawsze, opatrzony jest stosownym słowniczkiem trudniejszych wyrazów (nadal niestety zapis fonetyczny jest obecny tylko przy nielicznych frazach), a do jednego artykułu dodano materiały dla nauczyciela (prezentacja PowerPoint), dzięki czemu można go wykorzystać podczas pracy na lekcji.

Bardzo podoba mi się również dodatek do bieżącego numeru, I've got the looks, do pobrania ze strony wydawnictwa. Ma on formę obrazkowego słownika, w którym można znaleźć wszelkie możliwe elementy garderoby, obuwia, wzorów, tkanin i wyglądu zewnętrznego w ogóle. Świetna sprawa!

Gorąco polecam wszystkim uczącym się języka angielskiego!

 Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze