Przejdź do głównej zawartości

Zmiany, zmiany, czyli witam cię Disqusie

Długo zapierałam się, że Disqus nie jest dla mnie, że komentarze na blogu mają być na blogu właśnie, a nie obcym ustrojstwie, itd. itp. W końcu postanowiłam się wyprzeć całego psioczenia na temat Disqusa i od wczoraj jest on dostępny na Kąciku z książką.


Dlaczego Disqus?
Jego przewaga nad zwykłymi komentarzami na Bloggerze jest dosyć istotna - dzięki automatycznym powiadomieniom przychodzącym na maila, nie da się przegapić ewentualnych odpowiedz na to, co napisaliśmy. Biorąc pod uwagę dość dużą liczbę blogów, które odwiedzam, nie na wszystkie powracam regularnie tego samego dnia i bijąc się w piersi muszę przyznać, że nie zawsze pamiętam, gdzie i komu pozostawiłam ślad swojej bytności w postaci komentarza (skleroza już mnie dopada, niestety, a jedzenie ryb i orzechów nie pomaga nic a nic, ale to tak na marginesie). Jeśli u kogoś jest zainstalowany Disqus, nie mam z tym problemu.

Zauważyłam również, że tam, gdzie Disqus jest obecny, częściej prowadzone są dłuższe i bardziej ożywione dyskusje, a właśnie na to mam ogromną ochotę, więc liczę, że mnie nie zawiedziecie ;)

Jedynym minusem, jaki zauważyłam na samym początku to problem z importowaniem dotychczasowych komentarzy - trudno jest się w nich zorientować, ponieważ odpowiedzi do komentarzy nie są dodane bezpośrednio pod nimi, ale hurtem na samym dole bądź górze. Na bieżąco powinno to już jednak działać znacznie lepiej. A może ktoś z Was wie, jak sobie z tym poradzić?

Podsumowując, niniejszym ogłaszam więc początek przygody z Disqusem, mam nadzieję, że nie będzie on dla Was utrudnieniem, a wręcz przeciwnie - daje on możliwość komentowania również osobom, które nie mają konta na Bloggerze lub G+, jak było do tej pory.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…