Przejdź do głównej zawartości

Fiszki Plus, czyli nowy pomysł na naukę

Chyba nie zaskoczę Was wyznaniem, że nauka przy pomocy fiszek sprawia mi frajdę i chętnie sięgam po kolejne zestawy. Dzisiaj chciałabym Wam krótko opowiedzieć o ciekawej pozycji, która niedawno ukazała się na rynku – Fiszki PLUS.


Na dobry początek zdecydowałam się przetestować zestaw „Fiszki Plus dla średniozaawansowanych 1”, zawierający słownictwo na poziomie B1. Każdy z łatwością może jednak dobrać taki poziom, jaki mu odpowiada, jak możecie zauważyć poniżej, wybór jest spory, a podział przejrzysty.


Wybrany przeze mnie pakiet zawiera:
  • 600 fiszek
  • kolorowe zakładki do nauki
  • memolistę wszystkich słówek podzielonych tematycznie
  • mini-poradnik jak uczyć się z fiszek oraz dołączonego programu do nauki
  • kod do pobrania słówek i zdań w formie plików MP3 oraz programu komputerowego z ćwiczeniami
  • etui na fiszki.
Słownictwo zostało podzielone na 30 kategorii tematycznych, wśród których można znaleźć m.in. życie rodzinne, cechy charakteru, zakupy, czasowniki frazowe, sport czy finanse. Same fiszki prezentują się bardzo przyzwoicie – do każdego słowa dołączony jest zapis jego wymowy oraz przykładowe zdanie, pokazujące jak go użyć. Interesującym pomysłem, który bardzo mi się spodobał, jest także dołączenie zamieszczenie na fiszce synonimów, wyrazów pochodnych bądź krótkiego komentarza gramatycznego.


Całość została estetycznie wykonana. Pudełko jest poręczne, zawiera kolorowe zakładki, dzięki którym łatwo można podzielić słówka na trzy kategorie: Umiem, Powtarzam, Uczę się. Ponadto, do zestawu zostało dołączone niewielkie plastikowe etui, które pozwala na zabranie części fiszek np. na spacer lub krótką podróż.


Nie ma co jednak ukrywać, że na rynku można znaleźć wiele pakietów z porządnie wykonanymi fiszkami. To, co wyróżnia ten zestaw to dołączony do niego program komputerowy, który rewelacyjnie wspomaga naukę słownictwa i sprawia prawdziwą frajdę.

Po wpisaniu dołączonego do zestawu kodu ze strony www.jezykiobce.pl możemy pobrać:
  • pliki MP3 do wszystkich fiszek (są na nich nagrane słowa oraz zdania po polsku i po angielsku)
  • wszystkie fiszki w formie pliku PDF do druku
  • program Aktywny Trening, który stanowi prawdziwą wisienkę na torcie tego pakietu.
Poniższy schemat bardzo dobrze przedstawia, jak najskuteczniej uczyć się przy użyciu programu:


Po stworzeniu własnej playlisty, możemy sięgnąć po ćwiczenia sprawdzające naszą wiedzę. Mamy do wyboru trzy opcje:


Najbardziej spodobały mi się jednak gry – memory oraz wykreślanki, w których można przećwiczyć całe słownictwo, wybraną kategorię tematyczną albo stworzoną własnoręcznie grupę słów.Za każde poprawnie wykonane ćwiczenie bądź rozwiązaną grę zdobywamy klucze (od 1 do 3). Gdy uzbieramy ich już 40, mamy możliwość przystąpienia do testu końcowego, po którym dostajemy taki oto certyfikat.


Zalety:
- wygodne w użyciu fiszki z dużą czcionką, zapisem fonetycznym, przykładowymi zdaniami i synonimami,
- dołączony świetny program z ćwiczeniami i grami Aktywny Trening,
- memolista do błyskawicznej powtórki,
- estetyczne wykonanie
- atrakcyjna cena.

Wad na razie nie dostrzegłam i jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczona, dlatego bez skrupułów zachęcam Was do wypróbowania tej pozycji.


Za możliwość zgłębiania nowego słownictwa serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edgard.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…