Przejdź do głównej zawartości

Busines English Magazine nr 45/2015

Kilka dni temu omówiłam najnowszy numer magazynu do nauki języka angielskiego "English Matters", dzisiaj pora na zaprezentowanie czegoś trudniejszego, czyli bieżącego wydania dwumiesięcznika "Business English Magazine". 


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.


Jak widać, z założenia magazyn jest skierowany do osób pragnących poszerzyć swoje słownictwo biznesowe, ale jest też bardzo dobrą propozycją dla osób na poziomie zaawansowanym bez bieznesowych ciągot - tematyka artykułów jest obszerna i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W najnowszym numerze znajdziemy dwadzieścia jeden obszernych tekstów podzielonych na jedenaście działów oraz kilka krótszych artykułów, w tym dwóch recenzji.

Tym razem najbardziej zainteresowały mnie trzy działy: International, Managing People oraz Travel, a w nich m.in.:
  • The World’s Best Perks - mój absolutny faworyt bieżącego numeru, po którym zazdrość mnie zjada, że nie pracuję dla Google'a. Aż trudno uwierzyć w to, co firma może zaoferować swoim pracownikom.
  • More to Belgium than Beer, Chips and Chocolate to przejrzysty i dość obszerny przewodnik po wartych odwiedzenia miejscach Belgii.
  • What’s the Future for Scotland Now? czyli spojrzenie na nastroje w Szkocji po referendum w sprawie odłączenia kraju od Wielkiej Brytanii.
  • Milking the Indian Cash Cow to spojrzenie na rynek mleczarski w kraju, w którym krowy uważane są na obiekt kultu.
  • Abusing the Account, czyli kilka słów na temat wyskokowych zabaw wpisywanych w firmowe koszty.
Na łamach magazynu pojawiły się także krótkie życiorysy takich postaci jak: Dilma Rousseff, po raz drugi obejmująca fotel prezydencki w Brazylii, Sheldon Adelson, który zrewolucjonizował kasynowy biznes, Sofia Vergara, kolumbijska aktorka i bizneswoman oraz Sheena Iyengar.

Oprócz lektury ciekawych artykułów, w magazynie można znaleźć także dział bezpośrednio poświęcony nauce (Business Language), w którym znajdują się przykładowe rozmówki oraz testy odnoszące się do słownictwa zawartego w wybranych tekstach z bieżącego numeru.

Ponadto, ze strony internetowej magazynu (link powyżej w ramce) można pobrać 12 plików MP3 z treścią wybranych artykułów oraz cztery krótkie filmy video. Trzecim bonusem jest dodatek w wersji pdf "How to avoid Culture clashes".

Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po "Business English Magazine", zwłaszcza jeśli szukacie lektury na bieżące tematy na poziomie zaawansowanym.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…