Przejdź do głównej zawartości

Busines English Magazine nr 45/2015

Kilka dni temu omówiłam najnowszy numer magazynu do nauki języka angielskiego "English Matters", dzisiaj pora na zaprezentowanie czegoś trudniejszego, czyli bieżącego wydania dwumiesięcznika "Business English Magazine". 


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.


Jak widać, z założenia magazyn jest skierowany do osób pragnących poszerzyć swoje słownictwo biznesowe, ale jest też bardzo dobrą propozycją dla osób na poziomie zaawansowanym bez bieznesowych ciągot - tematyka artykułów jest obszerna i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W najnowszym numerze znajdziemy dwadzieścia jeden obszernych tekstów podzielonych na jedenaście działów oraz kilka krótszych artykułów, w tym dwóch recenzji.

Tym razem najbardziej zainteresowały mnie trzy działy: International, Managing People oraz Travel, a w nich m.in.:
  • The World’s Best Perks - mój absolutny faworyt bieżącego numeru, po którym zazdrość mnie zjada, że nie pracuję dla Google'a. Aż trudno uwierzyć w to, co firma może zaoferować swoim pracownikom.
  • More to Belgium than Beer, Chips and Chocolate to przejrzysty i dość obszerny przewodnik po wartych odwiedzenia miejscach Belgii.
  • What’s the Future for Scotland Now? czyli spojrzenie na nastroje w Szkocji po referendum w sprawie odłączenia kraju od Wielkiej Brytanii.
  • Milking the Indian Cash Cow to spojrzenie na rynek mleczarski w kraju, w którym krowy uważane są na obiekt kultu.
  • Abusing the Account, czyli kilka słów na temat wyskokowych zabaw wpisywanych w firmowe koszty.
Na łamach magazynu pojawiły się także krótkie życiorysy takich postaci jak: Dilma Rousseff, po raz drugi obejmująca fotel prezydencki w Brazylii, Sheldon Adelson, który zrewolucjonizował kasynowy biznes, Sofia Vergara, kolumbijska aktorka i bizneswoman oraz Sheena Iyengar.

Oprócz lektury ciekawych artykułów, w magazynie można znaleźć także dział bezpośrednio poświęcony nauce (Business Language), w którym znajdują się przykładowe rozmówki oraz testy odnoszące się do słownictwa zawartego w wybranych tekstach z bieżącego numeru.

Ponadto, ze strony internetowej magazynu (link powyżej w ramce) można pobrać 12 plików MP3 z treścią wybranych artykułów oraz cztery krótkie filmy video. Trzecim bonusem jest dodatek w wersji pdf "How to avoid Culture clashes".

Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po "Business English Magazine", zwłaszcza jeśli szukacie lektury na bieżące tematy na poziomie zaawansowanym.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele