Busines English Magazine nr 45/2015

Kilka dni temu omówiłam najnowszy numer magazynu do nauki języka angielskiego "English Matters", dzisiaj pora na zaprezentowanie czegoś trudniejszego, czyli bieżącego wydania dwumiesięcznika "Business English Magazine". 


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.


Jak widać, z założenia magazyn jest skierowany do osób pragnących poszerzyć swoje słownictwo biznesowe, ale jest też bardzo dobrą propozycją dla osób na poziomie zaawansowanym bez bieznesowych ciągot - tematyka artykułów jest obszerna i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W najnowszym numerze znajdziemy dwadzieścia jeden obszernych tekstów podzielonych na jedenaście działów oraz kilka krótszych artykułów, w tym dwóch recenzji.

Tym razem najbardziej zainteresowały mnie trzy działy: International, Managing People oraz Travel, a w nich m.in.:
  • The World’s Best Perks - mój absolutny faworyt bieżącego numeru, po którym zazdrość mnie zjada, że nie pracuję dla Google'a. Aż trudno uwierzyć w to, co firma może zaoferować swoim pracownikom.
  • More to Belgium than Beer, Chips and Chocolate to przejrzysty i dość obszerny przewodnik po wartych odwiedzenia miejscach Belgii.
  • What’s the Future for Scotland Now? czyli spojrzenie na nastroje w Szkocji po referendum w sprawie odłączenia kraju od Wielkiej Brytanii.
  • Milking the Indian Cash Cow to spojrzenie na rynek mleczarski w kraju, w którym krowy uważane są na obiekt kultu.
  • Abusing the Account, czyli kilka słów na temat wyskokowych zabaw wpisywanych w firmowe koszty.
Na łamach magazynu pojawiły się także krótkie życiorysy takich postaci jak: Dilma Rousseff, po raz drugi obejmująca fotel prezydencki w Brazylii, Sheldon Adelson, który zrewolucjonizował kasynowy biznes, Sofia Vergara, kolumbijska aktorka i bizneswoman oraz Sheena Iyengar.

Oprócz lektury ciekawych artykułów, w magazynie można znaleźć także dział bezpośrednio poświęcony nauce (Business Language), w którym znajdują się przykładowe rozmówki oraz testy odnoszące się do słownictwa zawartego w wybranych tekstach z bieżącego numeru.

Ponadto, ze strony internetowej magazynu (link powyżej w ramce) można pobrać 12 plików MP3 z treścią wybranych artykułów oraz cztery krótkie filmy video. Trzecim bonusem jest dodatek w wersji pdf "How to avoid Culture clashes".

Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po "Business English Magazine", zwłaszcza jeśli szukacie lektury na bieżące tematy na poziomie zaawansowanym.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Komentarze

Prześlij komentarz