Przejdź do głównej zawartości

Wyniki konkursu "Zgarnij najnowszych 'Chłopców' i książkę-niespodziankę"

Z prawdziwą przyjemnością chciałabym ogłosić wyniki konkursu, jaki trwał na Kąciku z książką w dniach 12 - 18 listopada (szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj). Przypominam, że zadaniem konkursowym było podanie tytułów książek na podstawie trzech podpowiedzi.

Zacznijmy od prawidłowych odpowiedzi. Większość z nich okazała się dla Was banalna, ale numer 5 stanowił prawdziwe wyzwanie i jedynie trzy osoby podały wszystkie poprawne odpowiedzi.

 1. wampir, kosmos, przyszłość („Ślepowidzenie” Peter Watts)
 2. najemnicy, CBŚ, Krokodyl („Porwana” Róża Lewanowicz)
 3. klaun, kanał, balonik („To” Stephen King)
 4. Florencja, kuchnia, renesans („Apetyt” Philip Kazan)
 5. wyspa, dzieci, zdjęcia („Osobliwy dom pani Peregrine” Ransom Riggs)
 6. Czerwona wstążka, Londyn, prostytucja („Ladacznica” Emma Donoghue)
 7. bracia Grimm, lustro, lisica („Reckless. Kamienne ciało” Cornelia Funke)
 8. ptaki, Kościej, piwnica („Nieśmiertelny” Catherynne M. Valente / ewentualnie "Tajemnca historia Moskwy" Ekaterina Sedia)
 9. zombie, blogerzy, wybory prezydenckie („Feed” Mira Grant)
 10. guwernantka, duchy, strach („W kleszczach lęku” Henry James / ewentualnie "Siostrzyca" John Harding)
Łącznie wpłynęło 9 zgłoszeń, a spośród poprawnej trójki najszybszy okazał się pan Bartek Grochulski. Serdecznie gratuluję, "Chłopcy 3. Zguba" już wkrótce zasilą Pańską biblioteczkę :)

Spośród pozostałych uczestników wylosowałam również drugiego zwycięzcę, który otrzyma książkę-niespodziankę. Jest nim osoba, która wysłała zgłoszenie używając adresu wojcikalex@...

Zwycięzców proszę o kontakt (kacikzksiazka@gmail.com) w celu przekazania danych do wysyłki nagrody. Serdecznie gratuluję! 

Komentarze

 1. Gratulacje, ciekawe jak spodobają się Chłopcy zwycięzcy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za miłe wieści, przyznam, że zabawa była wyborna i przy jej okazji znalazłem także kilka ciekawych pozycji w "Kąciku", które trafiły na listę "przeczytać koniecznie".
  Tymczasem czekam na "Chłopów" z ekscytacją porównywalną do tej, z jaką moja córka wypatruje nowych przygód Dzwoneczka (z bestią z Nibylandii:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam do częstego zaglądania, mam nadzieję, że jeszcze niejedna lektura będzie się nadawała do zapisania :)
   I gratuluję!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele