English Matters. Fashion.

"Fashion" to najnowsze wydanie specjalne magazynu "English Matters", skierowanego do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. 


O ile zawsze bez najmniejszego wahania sięgam po kolejne numery, o tyle tym razem miałam pewne wątpliwości. Szczerze mówiąc, temat mody niespecjalnie mnie kręci, nie śledzę najnowszych trendów i nie pieję z zachwytu na widok najnowszych kolekcji znanych projektantów. Na szczęście, bieżący numer okazał się przyjemnym zaskoczeniem.

Ze względu na to, że mam słabość do XIX-wiecznej Anglii i wszystkiego, co z nią związane, najbardziej spodobał mi się artykuł Victorian Fashion Victims, poświęcony przede wszystkim trendom obowiązującym wśród wyższych sfer ówczesnych czasów, z krótkim rzutem oka na sposób ubierania się najbiedniejszych. Żałuję tylko, że nie został on wzbogacony o ilustracje przedstawiające opisywane stroje.


Z zainteresowaniem przeczytałam także tekst przybliżający sylwetki Brytyjczyków, którzy w znaczący sposób wpłynęli na współczesne trendy w modzie, poczynając od Vivienne Westwood, poprzez Christophera Baileya, a na Alexandrze McQueenie kończąc (British Fashion: Iconic figures).

Ciemną stronę przemysłu modowego (i odzieżowego w ogóle) opisuje Clothing Sweatshops: Can We Finally Sew it Up? Jak można domyślić się po tytule dotyczy on wyzysku i katastrofalnych warunków, w jakich pracują miliony mieszkańców Chin, Bangladeszu czy Wietnamu. 

W magazynie można znaleźć także dwa polskie akcenty. Pierwszy z nich pojawia się w artykule poświęcony tak popularnym obecnie blogom modowym pod postacią blogów prowadzonych przez Maffashion i Jessikę Mercedes (Top Fashion Blogs). Drugi z kolei, niestety dość krótki, poświęcony został naszej top modelce, Anji Rubik (Fashion Mistress).

Z kolei akcentem muzycznym jest rozłożenie na czynniki pierwsze piosenki Justina Timberlake'a "Suit and Tie".


Ponadto, w bieżącym numerze można również znaleźć kalendarz najważniejszych wydarzeń ze świata mody, historię powstania marki Louis Vuitton, ekologiczne spojrzenie na świat stylu i dodatków, oraz artykuł opisujący modę, która idzie w kierunku szokowania i dziwnie pojmowanej oryginalności.

Tak jak i w pozostałych wydaniach "English Matters", do każdego artykułu dołączony został słowniczek z trudniejszymi wyrazami, a sześć tekstów można pobrać w formie plików MP3.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Mój egzemplarz już dotarł. Niebawem zabieram się za czytanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brytyjczyków, który w znaczący sposób wpłynęły na współczesne trendy w modzie, Mała literówka którzy a nie który.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że po raz kolejny EM zawiera interesujące artykuły :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak fajnie! Może sobie wreszcie zakupię i przeczytam. Może też fanką mody nie jestem, ale w tym wyadniu na pewno mnie zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz