Przejdź do głównej zawartości

Business English Magazine nr 43/2014

Dzisiaj kilka słów na temat najnowszego numeru dwumiesięcznika "Business English Magazine", który z pewnością znany jest już wszystkim osobom odwiedzającym Kącik z książką.


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.


Krótkie wprowadzenie, czyli dział In briefwita nas dwoma krótkimi tekstami. Jeden poświęcony jest nowince technologicznej - "inteligentnemu" kubkowi, który potrafi rozpoznać, jaki napój został do niego wlany oraz wylicza jego wartości odżywcze. Z kolei drugi to zapowiedź budowy nowego parku rozrywki Legoland, który ma powstać w Japonii.

Kilka artykułów zwróciło moją szczególną uwagę:
  • Mongolia – The Economic Wolf on the Steppes, czyli rzut oka na obecną sytuację gospodarczą Mongolii, która stała się w ostatnich latach jednym z najprężniej rozwijających się krajów Azji.
  • Warren Buffett – The Oracle of Omaha, przybliżający sylwetkę jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych, uważanego również za jednego najlepszych inwestorów na świecie.
  • Beiersdorf – A Smoothly Run Business, czyli krótka historia koncernu Nivea, jednej z najpopularniejszych marek kosmetyków.
  • Netflix – Streaming Ahead, poświęcony największej internetowej wypożyczalni filmów DVD na świecie.
  • Guru Review: Bandler and Grinder, czyli bliższe spojrzenie na powstanie technik programowania neurolingwistycznego oraz krótkie wyjaśnienie ich działania.
  • Norway – Europe’s Shining Northern Star, przedstawiający walory turystyczne Norwegii.
To oczywiście nie wszystko. W bieżącym wydaniu można znaleźć dwanaście działów, a w nich dziewiętnaście artykułów, test językowy oraz list do redakcji. Do każdego z noch dołączony jest słowniczek zawierający trudne wyrażenia wraz z ich tłumaczeniem oraz zapisem fonetycznym.

Podobnie jak w poprzednich numerach, do dwunastu artykułów zostały dołączone kody, które można wpisać na stronie wydawcy bądź zeskanować przy pomocy odpowiedniej aplikacji w telefonie. Umożliwiają one pobranie artykułów w wersji MP3. 

Świetnym pomysłem, który umknął mi przy okazji poprzednich numerów, jest umieszczenie dodatkowego kodu, który umożliwia odtworzenie trzech kilkuminutowych filmów video, związanych tematycznie z artykułami. W tym przypadku jest to m.in. wywiad z Warrenem Buffettem.

Po raz kolejny "Business English Magazine" mnie nie zawiódł, polecam go więc osobom, które chcą poszerzyć swoją znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.