Przejdź do głównej zawartości

Business English Magazine nr 43/2014

Dzisiaj kilka słów na temat najnowszego numeru dwumiesięcznika "Business English Magazine", który z pewnością znany jest już wszystkim osobom odwiedzającym Kącik z książką.


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.


Krótkie wprowadzenie, czyli dział In briefwita nas dwoma krótkimi tekstami. Jeden poświęcony jest nowince technologicznej - "inteligentnemu" kubkowi, który potrafi rozpoznać, jaki napój został do niego wlany oraz wylicza jego wartości odżywcze. Z kolei drugi to zapowiedź budowy nowego parku rozrywki Legoland, który ma powstać w Japonii.

Kilka artykułów zwróciło moją szczególną uwagę:
 • Mongolia – The Economic Wolf on the Steppes, czyli rzut oka na obecną sytuację gospodarczą Mongolii, która stała się w ostatnich latach jednym z najprężniej rozwijających się krajów Azji.
 • Warren Buffett – The Oracle of Omaha, przybliżający sylwetkę jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych, uważanego również za jednego najlepszych inwestorów na świecie.
 • Beiersdorf – A Smoothly Run Business, czyli krótka historia koncernu Nivea, jednej z najpopularniejszych marek kosmetyków.
 • Netflix – Streaming Ahead, poświęcony największej internetowej wypożyczalni filmów DVD na świecie.
 • Guru Review: Bandler and Grinder, czyli bliższe spojrzenie na powstanie technik programowania neurolingwistycznego oraz krótkie wyjaśnienie ich działania.
 • Norway – Europe’s Shining Northern Star, przedstawiający walory turystyczne Norwegii.
To oczywiście nie wszystko. W bieżącym wydaniu można znaleźć dwanaście działów, a w nich dziewiętnaście artykułów, test językowy oraz list do redakcji. Do każdego z noch dołączony jest słowniczek zawierający trudne wyrażenia wraz z ich tłumaczeniem oraz zapisem fonetycznym.

Podobnie jak w poprzednich numerach, do dwunastu artykułów zostały dołączone kody, które można wpisać na stronie wydawcy bądź zeskanować przy pomocy odpowiedniej aplikacji w telefonie. Umożliwiają one pobranie artykułów w wersji MP3. 

Świetnym pomysłem, który umknął mi przy okazji poprzednich numerów, jest umieszczenie dodatkowego kodu, który umożliwia odtworzenie trzech kilkuminutowych filmów video, związanych tematycznie z artykułami. W tym przypadku jest to m.in. wywiad z Warrenem Buffettem.

Po raz kolejny "Business English Magazine" mnie nie zawiódł, polecam go więc osobom, które chcą poszerzyć swoją znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Zapewne się przyda wszystkim fanom angielskiego, tym bardziej, że teraz na studiach zaczynam przedmiot j.angielski w finansach, więc raczej coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie czytam jeden z numerów Business English Magazine. Muszę przyznać, że preferuję ,,pierwotną" wersję tego czasopisma, ale i tej wersji niczego nie brakuje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele