Przejdź do głównej zawartości

Book-Trotter, czyli co będziemy czytać w sierpniu?

Dzisiaj krótko i na temat. Za tydzień przyjdzie nam pożegnać lipiec, więc pora uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, w jakie literackie rejony udamy się w sierpniu. Zapraszam Was do miejsca egzotycznego i upalnego, możecie już zacząć szukać książek z literatury indyjskiej.

A jak Wam idzie stawianie czoła literaturze duńskiej? Ja kilka dni temu skończyłam "Pożegnanie wolności" Sary Blaedel, wrażeniami podzielę się po powrocie z urlopu, bo póki co grzeję się na plaży (dlatego też mniej mnie tu ostatnio).

Komentarze

 1. Znów chyba zawale wyzwanie, ostatnio nie mogę się zdyscyplinować, a i chęci do czytania jakby mniej :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Duńska lektura zaliczona, już się cieszę na wycieczkę do Indii :). Miłego plażowania Kasiu 🔆

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie przeczytany Krzyk pod wodą, a właśnie zaczynam Bibliotekę cieni. Wspaniałego urlopu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na duńskiej niestety poległam, co do indyjskiej zobaczymy co z tego wyniknie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele