Przejdź do głównej zawartości

Książkowa rozpusta...

Luty zakończył się książkową rozpustą... Już nigdy więcej nie będę zarzekać się, że moje zbiory pozostaną w formie niezmienionej przynajmniej przez kilka tygodni. Zawsze gdy to robię, efekt jest przeciwny od zamierzonego. Tak było i tym razem, czego efektem jest brak miejsca na regałach. A ponieważ najnowsze zdobycze wyjątkowo cieszą moje oko, chciałabym się Wami z nimi podzielić.

Na początek stos recenzencki:
1. "Ewangelia według Piłata" Eric-Emmanuel Schmitt - od Wydawnictwa Znak
2. "Tajemnica Pani Ming" Eric-Emmanuel Schmitt - od Wydawnictwa Znak
3. "Dziennik Bridged Jones" Helen Fielding - od Wydawnictwa Zysk i S-ka
4. "Bridget Jones. W pogoni za rozumem"Helen Fielding - od Wydawnictwa Zysk i S-ka
5. "Czas zamykania" Jack Ketchum - od Wydawnictwa Replika
6. "Porwana" Róża Lewanowicz - od Wydawnictwa Replika
7. "Tonąca dziewczyna" C. R. Kiernan - od Wydawnictwa MAG
8. "Pokój" Gene Wolfe - od Wydawnictwa MAG
9. "Dziedzictwo przodków" Suren Cormudian - od AIM


A teraz boski rezultat buszowania po antykwariatach i księgarniach, prezenty oraz efekty wymian książkowych.

1. "Dracula" Bram Stoker
2. "Dzieci umarłych" Elfriede Jelinek
3. "Królestwo spokoju" Jack Ketchum
4. "Miasto i miasto" China Mieville
5. "Żelazna Rada" China Mieville
6. "Miecz aniołów" Jacek Piekara
7. "Młot na czarownice" Jacek Piekara
8. "Piter" Szymun Wroczek
9. "Mroczna połowa" Stephen King
10. "Pomnik Cesarzowej Achai. Tom 3" Andrzej Ziemiański
11. "Każdy musi płacić" Robert Foryś
12. "Kłamca 1" Jakub Ćwiek
13. "Diabeł na wieży" Anna Kańtoch
14. "Zabawki diabła" Anna Kańtoch
15. "Player One" Ernest Cline

Gdyby jeszcze doba miała 48 godzin... Co polecacie na początek? :)

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.