Book-Trotter - co będziemy czytać w marcu?

Wszystko wskazuje na to, że literatura amerykańska przypadła Wam do gustu i wyzwanie nieco odżyło. Do tej pory dostałam kilkanaście linków do recenzji przeczytanych przez Was książek i mam nadzieję na zdobycie kolejnych już wkrótce :)

Pora też zaproponować coś na marzec, który zbliża się wielkimi krokami. Tym razem wybierzemy się w daleką podróż... Zapraszam Was do zmierzenia się z literaturą Ameryki Łacińskiej. Zastanawiałam się nad rozbiciem jej na poszczególne kraje, biorąc jednak pod uwagę problemy z dostępem do książek wielu wywodzących się stamtąd autorów, daję Wam szerokie pole do popisu. 

Komentarze

 1. Wybornie! Już wiem co przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest w czym wybierać, chociaż faktycznie do niektórych krajów dostęp może być dość trudny. Podpowiedź, coby inni nie szukali:)
  Hiszpańskojęzyczne: Argentyna, Chile, Urugwaj, Kolumbia, Ekwador, Peru, Wenezuela, Boliwia, Paragwaj, Gwatemala, Honduras, Kostaryka, Panama, Kuba, Nikaragua, Portoryko, Haiti, Belize, Barbados, Dominikana, Salwador, Meksyk

  Angielskojęzyczne: Jamajka, Grenada, Bahamy, Trynidad i Tobago, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Saint Kitts i Nevis, Antigua i Barbuda, Dominika

  Portugalskojęzyczne: Brazylia

  Mam nadzieję, że coś znajdę. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię literaturę Ameryki Łacińskiej. Odkryłam tam dobrych pisarzy i z chęcią do nich wrócę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się, czy będziesz jakoś "dzielić" Amerykę Południową. Coś na pólkach na pewno się znajdzie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz