"English Matters" nr 44

Najnowszy numer "English Matters", dwumiesięcznika skierowanego do osób uczących się języka angielskiego, już jest dostępny w sprzedaży. Tym razem znajdziecie w nim czternaście artykułów podzielonych na dziewięć działów (w tym kilka zupełnie nowych). W porównaniu z poprzednimi numerami, ten jest wyjątkowo "polski". Dlaczego? Przekonajcie się sami.

This & That
Na rozgrzewkę tradycyjnie już dostajemy trzy krótkie artykułu z przymrużeniem oka. Na pierwszy rzut idą zabawne, rymowane zwroty - dowiecie się więc między innymi, co oznacza fancy schmancy czy razzle dazzle. Ponadto przeczytacie o niezwykłych zbiegach okoliczności, z których niektóre przypominają sytuacje żywcem wyjęte z filmu "Oszukać przeznaczenie", a także o wyjątkowo ekologicznym mieście w Anglii.

Review
Tym razem autorką artykułu na temat książki poświęconej Henrykowi Sienkiewiczowi jest jedna z czytelniczek magazynu, zwyciężczyni konkursu na najciekawszą recenzję. 

People & Lifestyle
Fani "Gry o tron" George'a R.R. Martina z przyjemnością przeczytają artykuł "Game of Thrones", a osoby z zainteresowaniem śledzące programy i konkursy muzyczne "Open Mic UK". Ponadto możemy znaleźć tu zestawienie kobiet, które wpłynęły na rozwój techniki już od XIX wieku ("Techwomen"). W tym dziale dostajemy także pierwszy artykuł poświęcony Polakom w Wielkiej Brytanii - wywiad z Magdą Healey mieszkającą na Wyspach od lat 90 ("The Skye Is the Limit").

Culture
Mój ulubiony dział jak zwykle mnie nie zawiódł - z przyjemnością przeczytałam artykuł poświęcony angielskim przesądom ("Good Luck and Bad Luck").

UK Today
W nowym dziale znajdziemy zaledwie jeden, ale za to bardzo obszerny - sześciostronicowy - artykuł poświęcony Polakom mieszkającym od lat w Wielkiej Brytanii.

Language
"Language Bloopers", czyli wpadki językowe, to zestawienie najczęstszych błędów popełnianych przez osoby uczące się języka angielskiego, głównie Polaków. Z pewnością artykuł będzie pomocny i wyjaśni niektóre kłopotliwe kwestie.

Science
"Playing God, or a Devilishly Good Idea" przybliży Wam temat wykorzystania komórek macierzystych i związanych z tym kontrowersji.

Leisure
Fani Jamesa Bonda oraz elektronicznych gadżetów z pewnością z przyjemnością przeczytają artykuł "Bond - Cars, Guns, Gadgets and Gizmos".

Sport
Z kolei ostatni tekst ("Ice Climbing - an Extreme Sport for Adrenaline Junkies") skierowany jest do miłośników nietypowych lub ekstremalnych sportów - tym razem możecie przeczytać o wspinaczce na ściany skute lodem.

Do wszystkich artykułów został dołączony słowniczek zawierający trudniejsze słownictwo i sformułowania. Co więcej, sześć artykułów można pobrać w formie plików MP3 i odsłuchać w wolnym czasie.

Po raz kolejny "English Matters" sprostał moim oczekiwaniom, więc i Was zachęcam do sięgnięcia po najnowszy numer.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media


Komentarze

 1. Muszę wreszcie zebrać się i kupić jeden z tych magazynów... Wszyscy w blogosferze o nich piszą, więc ja również chce spróbować! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto sprawdzić choć jeden numer, może spodoba Ci się na tyle, by czytać go regularnie? :)

   Usuń
 2. Uwielbiam ten magazyn. Jest świetny. Szkoda, że taki drogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc pod uwagę, że to dwumiesięcznik, wydaje mi się, że cena jest w porządku - wychodzi niecałe 5 zł na miesiąc :)

   Usuń
 3. Angielski niestety nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwszy raz słyszę o tym magazynie (wow!), ale powiem Ci, że zainteresował mnie nim ten post ; )

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz