Przejdź do głównej zawartości

Konkurs mikołajkowy!

Wprawdzie mikołajki dopiero za trzy dni, ale już dzisiaj chciałabym Was zaprosić do udziału w konkursie, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Obiecałam, że gdy Kącik z książką zdobędzie 400 fana na FB, ruszymy z konkursem. Tym razem zwyciężyć może nie jedna, nie dwie, ale pięć osób! A więc do dzieła!

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu i sponsorem nagród jest autorka bloga Kącik z książką.
2. Konkurs trwa od 3 grudnia do 16 grudnia 2013 włącznie.
3. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu Kącik z książką w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu.
4. Zwycięzcy są zobowiązani wysłać maila z danymi adresowymi na adres kacikzksiazka@gmail.com w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowych zwycięzców.
5. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
6. Aby wziąć udział w konkursie należy: 
  • W komentarzu pod tym postem udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe: Którą z książek opisanych na blogu Kącik z książką chciałbyś/chciałabyś przeczytać i dlaczego?
  • Podać numer nagrody, którą chcielibyście wygrać (można zgłosić się tylko do jednej nagrody).
  • Osoby nie posiadające konta na Bloggerze lub G+ zobowiązane są do pozostawienia w komentarzu adresu e-mail w celu weryfikacji zwycięzcy.
7. Zwycięzcami zostaną autorzy wypowiedzi, które najbardziej mnie zainteresują. Wybiorę pięć odpowiedzi - po jednej spośród zgłoszeń do każdej nagrody. Decyzja o ogłoszeniu zwycięzcy jest subiektywna i nieodwołalna.

Byłoby także miło, gdybyście podzielili się na swoich blogach informacją o konkursie zamieszczając na nich powyższy skromny baner podlinkowany do tego posta. Udostępnianie informacji na Waszych tablicach FB też by nie było złe :)

A teraz to, co najistotniejsze, czyli nagrody:

Nagroda nr 1
Wodny labirynt - Eric Frattini

Nagroda nr 2
Dom nad Borkiem - Barbara Iskra Kozińska   Zakręcone życie Madzi Kociołek - Edyta Świętek

Nagroda nr 3
Szaleństwo przychodzi nocą - Grzegorz Gajek

Nagroda nr 4
Teraz i zawsze - Carolyn Egan  Wyjątkowi. Misja Xibalba - Ewa Karwan-Jastrzębska

Nagroda nr 5
Klucz uniwersalny - Agustín Sánchez Vidal

Widzicie coś dla siebie? Jeśli tak, to zapraszam do zgłaszania się w komentarzach!

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.