Przejdź do głównej zawartości

"Italia Mi piace!" (zapowiedź)

Ach Włochy, słoneczne Włochy! Italia niejednego z nas kusi wspaniałą pogodą, radosnymi mieszkańcami i melodyjnym językiem. Wydawnictwo Colorful Media przygotowało prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników tego pięknego kraju - już 18 grudnia odbędzie się premiera nowego magazynu skierowanego do wszystkich zainteresowanych kulturą Włoch.

"Italia Mi piace!" to kwartalnik, w którym znajdziecie artykuły poświęcone wydarzeniom społeczno-kulturalnym, słynnym ludziom oraz... włoskiej kuchni. Wszystko to wzbogacone zostało o świetną szatę graficzną i liczne zdjęcia. 

Nowe czasopismo utrzymane jest w tej samej konwencji co "Francais Present" czy "Espanol? Si, gracais". Jego premiera odbędzie się wprawdzie za dziewięć dni, ale już teraz możecie kupić świeżutki egzemplarz na stronie wydawnictwa.

Komentarze

 1. Okładka śliczna. / Akurat o Włoszech książkę czytam i dochodzę do wniosku, że znalazłam perełkę. / Zresztą, na taką pogodę, temat Włoch idealny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na tę okładkę, trudno potem odwrócić się w stronę okna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa, co z tego wyniknie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. włochy uwielbiam jak i sam język, którego uczyłam się w LO;) trzeba będzie kupić;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie niedawno sobie pomyślałam, że powinni wydać włoski:) A ja pilnie nadrabiam francuski, żeby móc czytać;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Czym kolorować, czyli przegląd kredek, cienkopisów i wszystkiego, co koloruje.

Od kilku miesięcy relaksuję się w towarzystwie kolorowanek dla dorosłych. Zaczęło się od jednego egzemplarza „Art deco” oraz zestawu kredek szkolnych, a obecnie mój domowy arsenał rozrósł się do czternastu kolorowanek oraz kilku zestawów kredek, cienkopisów i mazaków. Dzisiaj dzielę się wrażeniami, co najbardziej mi się przydaje, a czego nauczyłam się unikać. Może Was zainspiruję? 
Narzędzi służących do kolorowania jest mnóstwo, poczynając od tradycyjnych kredek i farb, poprzez cienkopisy, a na żelowych długopisach kończąc. Sama korzystam z pięciu: 1.Kredki 2.Cienkopisy 3.Długopisy żelowe 4.Mazaki 5.Pastele