Drugie urodziny bloga i podsumowanie roku 2013

W czwartek minęły dwa lata od ukazania się pierwszej recenzji na Kąciku z książką ("Głód dotyku"). Czas mknie po prostu błyskawicznie, dopiero obchodziłam pierwsze urodziny bloga, a już stuknęły drugie. Za pasem koniec roku, postanowiłam więc połączyć świętowanie z krótkim podsumowaniem minionego roku.

Jak to wygląda liczbowo:
Liczba opublikowanych recenzji: 394 (w roku 2013 - 169)
Liczba przeprowadzonych wywiadów z autorami: 12 (w roku 2013 - 4)
Liczba odsłon: 218 840 (w roku 2013 - 161 266)
Liczba obserwatorów: 365 (w roku 2013 - 134)
Liczba osób "lubiących" Kącik z książką na FB: 417 (w roku 2013 - 221)
Liczba komentarzy: 10 878 (w roku 2013 - 5170)


Recenzje:
Odkąd zaczęłam prowadzić bloga, zwracam większą uwagę na to, co czytam. Stałam się bardziej krytyczna, a jednocześnie lepiej poznałam samą siebie i to, co naprawdę mi się podoba. Wprawdzie moim tekstom daleko jeszcze do doskonałości, mam zamiar coraz bardziej je ulepszać.

Wywiady z autorami
W minionym roku przeprowadziłam cztery rozmowy z autorami - Rebeką Johns, Mirą Grant, Gennifer Albin oraz Gregorym Funaro. Ponadto rozpoczęłam nowy cykl na blogu, który ma za zadanie przybliżyć Wam sylwetki niektórych pisarzy, czyli Kilka słów o...

Wyzwania czytelnicze
W pierwszym roku działalności bloga brałam udział w kilku wyzwaniach czytelniczych, jednak od kilku miesięcy skupiam się na czterech, w tym dwóch, których jestem autorką - na Book-Trotterze oraz Tudorach w literaturze. Trzecie wyzwanie to Z półki, w ramach którego przeczytałam 21 książek, a czwarte to Rosja w literaturzeNiestety ograniczania czasowe nie pozwoliły mi na realizację pozostałych wyzwań. Zobaczymy, może w przyszłym roku coś się w tej kwestii zmieni.

Współpraca z wydawnictwami
W minionym roku nawiązałam współpracę z kilkoma nowymi wydawnictwami, z czego bardzo się cieszę. Ponadto podczas wizyty na Warszawskich Targach Książki miałam przyjemność spotkanie kilkorga wspaniałych pisarzy.

Przede wszystkim poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy dzielą moją pasję. Dziękuję Wam wszystkim! Mam nadzieję spędzić z Wami kolejne lata w książkowej blogosferze :)

A tymczasem z lekkim wyprzedzeniem życzę Wam szampańskiej zabawy sylwestrowej. Do zobaczenia w Nowym Roku, który mam zamiar przywitać dużymi zmianami - szczegóły poznacie już wkrótce!

Komentarze

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bloga, samych rewelacyjnych powieści do czytania oraz... kolejnych lat w blogosferze, gdzie będziesz polecać kolejne wspaniałe książki do przeczytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wspaniałych statystyk choć sama wiesz, że to nie ona są najważniejsze. Dużo radości z prowadzenia blogu w przyszłym roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Imponujący wynik - Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Cieszę się że jesteś w blogosferze i dziękuję, że mogę tu "wpadać" Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne wyniki! Życzę Ci, aby nadchodzący Nowy Rok był dla Ciebie jeszcze lepszy od tych minionych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję serdecznie i życzę dalszych sukcesów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję super wyników i życzę jeszcze co najmniej 98 lat w blogosferze :) Najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje i życzę dalszych sukcesów. Jestem ciekawa zmian :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dalszych sukcesów Ci życzę i zadowolenia z prowadzenia bloga !

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję II rocznicy bloga. Czas faktycznie szybko leci. Mi samej wydaje się, jakbym całkiem niedawno założyła mojego, a tymczasem z początkiem marca 2014 również stuknie mu 2 lata. Szaleństwo.
  Cieszę się, że dobiegający rok 2013 był dla Ciebie udany - sporo przeczytanych książek, nowe współprace, obecność na Targach. Życzę Ci, aby rok 2014 był jeszcze lepszy! :)
  I dziękuję za życzenia noworoczne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Najlepsze życzenia na drugie urodziny!:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkiego dobrego! Okrutnie ten czas leci, ale obyś blogowała kolejnych dwadzieścia lat, jeśli tylko zapału starczy :)))

  Bardzo jestem ciekawa tych zmian. Luuubię zmiany!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ pracowite dwa lata! Bardzo się cieszę, że zaistniałaś w blogosferze - wciąż mnie inspirujesz, wciąż znajduję u ciebie fantastyczne lektury! Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 13. wow, gratuluję wytrwałości : ) blogi są wymagające, życzę powodzenia i dalszej motywacji do pisania, receznowania itp. trzymaj się!

  OdpowiedzUsuń
 14. Nieustającej satysfakcji z blogowania! Hmm, zmiany, mówisz.. Nie wiem, czy się cieszyć, czy bać.. ;)) Zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Dwa lata! Super! Gratuluję i oczywiście życzę dalszych sukcesów. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Stałaś się bardziej krytyczna, a ja zauważyłem, że dzięki pisaniu zacząłem wybierać lektury ze zdecydowanie szerszego zakresu gatunkowego. Kiedyś to było głównie fantasy i kryminały, a dziś czytam wszystko co mi wpadnie w oko, choć czasem zdarzają się także srogie zawody :) Anyway: fajne to blogowanie, całkiem przyjemna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkiego dobrego na te urodziny :)

  Zaglądam tu chyba od roku z różną częstotliwością. Raczej rzadko się udzielam, ale ja tak ogólnie mam ;)

  Jest to jedyny blog który mnie zatrzymał na dłużej, w którym znajduję to co mnie interesuje. To chyba zasługa tego że mamy podobne gusta czytelnicze.

  Życzę naprawdę bardzo wielu takich rocznic!!

  No i oczywiście czekam na zapowiadane zmiany :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Gratuluję rocznicy i życzę jeszcze lepszego 2014 roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję niesamowitych wyników i życzę jeszcze lepszego 2014 roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gratuluję i oczywiście życzę dalszego blogowania, nie wyobrażam sobie blogosfery bez Twoich recenzji :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratulacje:)
  Z chęcią tutaj zaglądam i cieszę się z Twoich sukcesów;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Kochani, chciałabym wszystkim i każdemu z osobna bardzo podziękować za tak miłe słowa. Daje mi to naprawdę dużą motywację, by pisać dalej. Nie wspominając już i tym, że każdy komentarz wywołał na mojej twarzy olbrzymiego banana :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Spóżnione o dzień, ale szczere gratulacje i życzenia kolejnych co najmniej 22 lat blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 24. GRATULUJĘ, mocno, szczerze i z całego serca! W Twoim kąciku zawsze jest przytulnie, ciepło i serdecznie, nic dziwnego, że tak chętnie tu zaglądamy... :-) Tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz