Business English Magazine nr 38/2013

Od kilku tygodni możecie kupić już najnowszy numer Business English Magazine, dwumiesięcznika wydawanego przez Colorful Media, skierowanego w głównej mierze do osób zainteresowanych nauką języka biznesowego oraz ogólnego na poziomie zaawansowanym. 


Bieżący numer został podzielony na dwanaście działów, w których znajdziecie dwadzieścia pięć artykułów z dość szeroko pojętej tematyki biznesu. 
In Brief
Na rozgrzewkę i wprowadzenie w klimat otrzymujemy dwa krótkie artykuły dotyczące firmy mającej aspiracje do zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego (Meta Making Waves) oraz zmianach w przemyśle lotniczym Chin (Checking In for China).

Poland
W tym dziele znajduję się dwa artykuły, z których zwłaszcza pierwszy przykuł moją uwagę. Hitting the Road for Higher Education dotyczy młodych Polaków coraz liczniej szturmujących brytyjskie uniwersytety, w tym także Oxford i Cambridge. Z kolei Poland’s Rising Profile in International Sport to przegląd utalentowanych polskich sportowców ostatnich lat, którzy stali się rozpoznawalni na całym świecie.

International
International Film Festivals nadal częściowo dotyczy spraw Polski, znajdziemy w nim porównanie dwóch pozornie nie dających się porównać festiwalów filmowych - w Toronto i w Warszawie. Z kolei Majorca Ready to Move On  przedstawia plany zmian w polityce turystycznej Majorki, która nie chce być kojarzona jedynie z pijanymi imprezowiczami ściągającymi tam tłumnie z wszystkich stron świata. Jest także akcent wschodni - o współczesnych trendach muzycznych w Japonii (CD Format – Still Big in Japan). Zaskoczył mnie także ostatni artykuł z tego działu dotyczący restauracji, które umożliwiając klientom zamawianie posiłków online, strzeliły sobie w stopę. Dlaczego? O tym przekonacie się czytając Taking Away the Profits?

Business Profile
Tym razem pod lupę wzięto Sheryl Sandberg, dyrektorkę do spraw organizacyjnych odpowiedzialną za sukces finansowy Facebooka, oraz kontrowersje związane z jej walką o prawa kobiet (Sheryl Sandberg – Queen of Silicon Valley).

Business Woman
W moim ulubionym dziale znaleźć można artykuł poświęcony Dilmie Rousseff, brazylijskiej pani Prezydent (Dilma Rousseff – Brazil’s Bulgarian Boss), a także zestawienie najbardziej wpływowych kobiet świata (The World’s Most Powerful Women)

Money
Nie tylko w Polsce absolwenci uczelni wyższych mają problemy ze zdobyciem pracy, o jakiej marzyli przez całe studia. Jak wygląda sytuacja ich rówieśników w Stanach? O tym przekonacie się dzięki True Costs of an Internship. W tym dziale znajdziecie ponadto tekst o nowych sposobach zapewnienia dzieciom finansowego bezpieczeństwa (The New Trend of Trust Funds) oraz o kontrowersyjnych relacjach Kościoła Anglikańskiego i... firmy Wonga (An Unholy Alliance)

Food & Drink
Ponownie wracamy na Majorkę, tym razem poznając jej winiarnie (Come Wine with Me)

Health & Business
Zajęcia jogi zyskują coraz większą popularność, dlaczego więc nawet tak pozornie pokojowa aktywność wzbudza kontrowersje? O tym przeczytacie w Yoga Gear – Getting (the right) Fit.

Managing People
To kolejny obszerny dział, składający się z czterech kilkustronicowych artykułów. Bardzo przydatny pod względem językowym jest Business Talk: Selling, zwłaszcza jeśli w Waszej pracy zajmujecie się kontaktem z klientami. Skills Workshop: Managing Redundancy to porady zarówno dla pracodawców, którzy zmuszeni są do wprowadzenia redukcji etatów, jak i dla pracowników, którzy stracili pracę. Ponadto, znajdziecie tu także tekst na temat Specera Johnsona (Guru Review: Spencer Johnson)oraz Donalda Trumpa (George’s Short and Tall Tales)

Music
W tym dziale znajdziecie dwa artykuły: Music to My Ears, czyli krótko o związku przemysłu muzycznego i najnowszych technologii, a także How the Mighty Can Fall, czyli o gigantach przemysłowych, którzy czasy świetności mają już za sobą.

Business Language
W tej sekcji znajdziecie ćwiczenia gramatyczno-leksykalne nawiązujące do artykułów z bieżącego numeru.

Readers' Corner
A na koniec kolejna odsłona Przygód Billy'ego Bulla: Posh Nosh, a także kącik porad dla czytelników Ask Business English Magazine.

Choć Business English Magazine jest w głównej mierze skierowany do osób zainteresowanych językiem biznesowym, tematyka zawartych w nim artykułów jest na tyle ogólna, że mogą po niego sięgnąć także Ci, którzy chcą po prostu podszkolić swój angielski. Do każdego artykułu dołączony jest słowniczek trudniejszego słownictwa, wraz z polskim tłumaczeniem oraz zapisem fonetycznym. Ponadto, dwanaście artykułów można pobrać w formie plików MP3 i słuchać ich na przykład podczas jazdy samochodem.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media


Komentarze

  1. Te ćwiczenia gramatyczno-leksykalne brzmią intrygująco, w rosyjskich np. tego nie widziałam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz