English Matters nr 43


Już możecie kupić najnowszy numer dwumiesięcznika English Matters (listopad/grudzień). Znajdziecie w nim czternaście artykułów podzielonych na sześć działów:

This & That
Dział otwierający magazyn składa się z trzech krótkich tekstów powiązanych ze sobą tematycznie - tym razem dotyczą one osób obdarzonych niezwykłą pamięcią i umysłem - geniusza o IQ 195 pracującego jako bramkarz, sawanta o wyjątkowym talencie lingwistycznym i matematycznym oraz mężczyzny o pamięci tak dokładnej, że był w stanie odtworzyć każdy dzień swojego życia i każde przeżyte wydarzenie.

People & Lifestyle
Znajdziemy tu cztery artykuły - dwa z nich przenoszą nas do lat dwudziestych XX wieku ("The Man Behind the Gatsby" oraz "The Roaring 20s"), natomiast dwa pozostałe dotyczą czasów współczesnych. "What’s ‘Appening’?" bierze na tapetę aplikacje, które można ściągnąć na smartfona lub tablet, nawet te najbardziej absurdalne. Z kolei dzięki "Get the Party Started" przybliży Wam niezwykłą sztukę odczytywania ludzkich losów z... odcisku warg.

Culture
Nie ukrywam, że to właśnie ten dział jest moim ulubionym. Tym razem otwiera go obszerny artykuł poświęcony jednemu z najbardziej rozpoznawalnych symboli Stanów Zjednoczonych ("Lady Liberty"). Równie ciekawy jest tekst na temat jednego z najbardziej popularnych brytyjskich programów radiowych, "Olo Harry's Game", którego głównym bohaterem jest... ironiczny Szatan. Dla osób zainteresowanych zgłębianiem tajników języka i tekstów piosenek, smaczkiem będzie rozłożenie na części pierwsze utworu "Save your kisses for me". Znajdziecie tu także krótką historię Eurowizji.


Travel
Jeden, ale za to obszerny artykuł znajdujący się w tym dziale dotyczy tematu jak najbardziej na czasie. "The Halloween Destinations" przeniesie Was w najbardziej niezwykłe miejsca i przybliży sposoby świętowania tego dnia. Są tu opisane m.in. nowojorska parada, bal wampirów z nutką voodoo w Nowym Orleanie, oryginalna parada w Tokio oraz inspirowany celtycką kulturą Samhuinn Fire Festival w Szkocji.

Language
Znajomość obcego języka można łatwo ocenić po tym, czy dana osoba posługuje się idiomami. "Idiomatic Spice of Life" to interesujący tekst, z którego dowiecie się, jak powstały niektóre z nich, zwłaszcza te pikantne.

Leisure
Czy mówi Wam coś nazwisko Nik Wallenda? To właśnie on przeszedł po linie zawieszonej nad wodospadem Niagara oraz Wielkim Kanionem. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nim czegoś więcej, sięgnijcie po artykuł "Nik Wallenda - the King of the High Wire".

Każdy z artykułów zamieszczonych w magazynie wzbogacony jest o słowniczek, w którym znajdują się najtrudniejsze słowa i zwroty. Ponadto, sześć artykułów możecie pobrać na komputer lub komórkę w wersji MP3 i słuchać na przykład w drodze do pracy lub szkoły. Do bieżącego numeru dołączono także dodatek "Writing Emails", który z pewnością przyda się zarówno tegorocznym maturzystom, jak i wszystkim osobom prowadzącym korespondencję w języku angielskim.

"English Matters" to ciekawe urozmaicenie nauki języka na poziomie średniozaawansowanym. Polecam go zarówno uczniom, jak i nauczycielom, warto bowiem urozmaicać lekcje takimi materiałami.

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media


Komentarze

 1. W ubiegłym tygodniu zakupiłam poprzedni numer, więc z zakupem nowego muszę trochę poczekać:) Ogólnie magazyn przypadł mi do gustu, szczególnie ze względu na poruszaną tematykę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też lubię go właśnie za poruszane tematy, różnorodne i na czasie ;)

   Usuń
 2. O już jest nowy numer ? chętnie przeczytałabym o Halloween, ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne są te czasopisma. Może skuszę się na te do nauki języka angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi najbardziej podoba się dział o słynnych osobach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dostałam informację, że mogę zamówić do recenzji numery archiwalne i właśnie szukam ich recenzji ,aby dowiedzieć się, które są warte uwagi, Będę pamiętać o tym numerze.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz