Ostanowka: Rossija nr 7

O tym, że języków obcych trzeba się uczyć nie będę Was przekonywać, bo to prawda dosyć oczywista. Największy nacisk kładzie się obecnie na angielski, niemniej jednak coraz częściej do łask wraca język rosyjski. A „Ostanowka: Rossija” to pozwalająca w interesujący sposób podszkolić swoje umiejętności językowe. Wydawany co trzy miesiące magazyn skierowany jest przede wszystkim do osób władających językiem rosyjskim na poziomie średniozaawansowanym.


ОСТАНОВКА: РОССИЯ! 
www.ostanowka.pl
OR na FB

ОСТАНОВКА: РΟССИЯ to magazyn dla uczących się języka rosyjskiego. Informacje o krajach i regionach rosyjskojęzycznych, ich mieszkańcach i kulturze, ciekawostki i aktualności, a wszystko to w języku rosyjskim wraz z opracowanym słownictwem.


Nr 7 (czerwiec – wrzesień 2013)


Bieżący numer został podzielony na pięć sekcji tematycznych: Удивительная Россия (Zdumiewająca Rosja), Культура и обычаи России (Kultura i obyczaje rosyjskie), Pусское кино (Kino rosyjskie), Русская литература (Literatura rosyjska) oraz Русский язык (Język rosyjski). O ile jednak pierwsze dwa działy składają się z kilkunastu tekstów, o tyle trzy kolejne to jedynie pojedyncze artykuły.

Najbardziej zaciekawiły mnie następujące teksty:
 • «Ночной Дозор», «Дневной Дозор»: По ту сторону реальности – pamiętacie te dwa rosyjskie filmy o siłach Światła i Ciemności? „Straż nocna” to jedna z niewielu rosyjskich produkcji, którą miałam okazję i przyjemność oglądać kilka lat temu, więc i artykuł jak najbardziej trafił w mój gust.
 • Сабантуй – живая традиция или как отмечается свадьба плуга и земли – artykuł opowiada o tradycyjnym tatarskim święcie zwanym Sabantuj (ale raczej nie polecam Wam zapytania przeciętnego Rosjanina, czy brał kiedyś udział w sabantuju ;))
 • Где отдыхают русские? Топ-10 курортов СНГ – tym razem coś dla turystów zainteresowanym odwiedzeniem najciekawszych zakątków byłych republik radzieckich
 • Твое здоровье, Тамада! – czyli co nie co o ucztowaniu, mocno zakrapianych spotkaniach i toastach. 
Podobnie jak w przypadku pozostałych magazynów językowych wydawanych przez Colorful Media, tak i w Ostanowce znajdziecie artykuły, do których można pobrać pliki MP3. Ponadto do każdego tekstu dołączony jest słowniczek zawierający tłumaczenie trudniejszego słownictwa.

Było to moje pierwsze spotkanie z magazynem do nauki języka innego niż angielski i choć w niektórych miejscach nieco przerósł moje możliwości językowe, jestem z jego lektury bardzo zadowolona. A czy Wy czytaliście już Ostanowkę?


Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Nie czytałam i chyba raczej akurat po ten magazyn nigdy nie sięgnę. Miałam w LO zajęcia z rosyjskiego, ale kompletnie mi się ten język nie podobał i nie mam motywacji i chęci do kontynuowania nauki :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobre pismo do nauki. Jak zresztą wszystkie tegoż wydawnictwa. Kupuję wersję angielską, niemiecką i rosyjską. Tylko ta dostępność! O Jezu! Musiałam prosić, by specjalnie dla mnie sprowadzili tę "Ostanowkę" do najbliźszego Empiku!
  No i cena. Cena zdecydowanie mi się nie podoba. Mogłoby być poniżej 10 złtych, a nie powyżej.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale biorąc pod uwagę, że pismo ukazuje się co trzy miesiące, nie jest to jeszcze tak duży wydatek :)

   Usuń
 3. Mi bardzo się podobają te rosyjskie czasopisma:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Yes I know that and yesterday you proved that very well haha

  OdpowiedzUsuń
 5. Uczyłam się Francuskiego w podstawówce i liceum. Kupiłam więc magazyn do francuskiego, ale okazał się za trudny. Spróbuję się podciąg

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz