Nauka języków nie musi być nudna!

Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego to w chwili obecnej konieczność. Jednak żmudne przedzieranie się przez zawiłości gramatyki i wkuwanie na pamięć kolejnych list nowych słówek raczej nie wywołują euforii.

A przecież nauka języków obcych wcale nie musi być nudna! Wręcz przeciwnie, jeśli sprawia nam przyjemność, jej efekty są znacznie szybsze i pełniejsze. Co więc należy robić, by łączyć przyjemne z pożytecznym? Osobiście polecam oglądać filmy i czytać książki oraz gazety w danym języku. 

Interesującą propozycją dla osób uczących się języków obcych są magazyny wydawane przez Colorful Media. Co sprawia, że warto po nie sięgnąć?
 • interesująca tematyka - poczynając od spraw bieżących i ciekawostek, poprzez kulturę i historię krajów z danego obszaru językowego, film, sport, aż po podróże i politykę.
 • do każdego artykułu dołączona jest ramka zawierająca listę słówek wraz z wyjaśnieniem, nie trzeba więc korzystać ze słownika, by zrozumieć czytany tekst.
 • zamieszczone obok artykułów kody umożliwiają pobranie pliki MP3 na komputer lub komórkę.
 • dobra jakość wydania i przyjemna szata graficzna.
 • przystępna cena - wprawdzie jeden numer kosztuje około 10 złotych, jednak biorąc pod uwagę, że jest to dwumiesięcznik naprawdę nie jest to majątek - można je kupić w każdym salonie Empiku lub na stronie wydawcy.
Co oferuje nam Wydawnictwo?ENGLISH MATTERS 
em.colorfulmedia.pl
EM na FB


English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez polsko-brytyjski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.BUSINESS ENGLISH MAGAZINE
www.business-english.com.pl
BEM na FB

Business English Magazine to co dwa miesiące nowa dawka aktualnych tematów ze świata biznesu. Magazyn tworzy doświadczony polsko-brytyjski zespół lektorów, nauczycieli i dziennikarzy.

Każdy artykuł posiada słownik, dzięki któremu nauka w podróży jest łatwa i przyjemna. Do wybranych artykułów możesz pobrać z naszej strony pliki MP3, do odsłuchania na komputerze, bądź urządzeniu przenośnym. Dzięki kodom QR, możesz też ściągać i odtwarzać nagrania bezpośrednio na swojej komórce.

Business English Magazine w pomysłowy sposób łączy ze sobą możliwość doskonalenia języka angielskiego ze zdobywaniem wiedzy w zakresie gospodarki oraz biznesu międzynarodowego.


DEUTSCH AKTUELL 
da.colorfulmedia.pl
DA na FB

Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony pod patronatem merytorycznym Wydawnictwa Wagros specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Dzięki regularności, z jaką ukazuje się magazyn, nauka jest ciekawa, gdyż artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób Czytelnicy, szkoląc język niemiecki, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów niemieckojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.


FRANÇAIS PRÉSENT 
www.francais.edu.pl
FP na FB


Français Présent to dwumiesięcznik tworzony przez francusko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka francuskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Oprócz bieżących tematów, Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.


¿ESPAÑOL? SÍ, GRACIAS 
www.espanol.edu.pl
EsG na FB


¿Español? Sí, gracias to dwumiesięcznik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół (większość materiałów powstaje w Hiszpanii) specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka hiszpańskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując ¿Español? Sí, gracias, w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia. ОСТАНОВКА: РОССИЯ! 
www.ostanowka.pl
OR na FB

ОСТАНОВКА: РΟССИЯ to magazyn dla uczących się języka rosyjskiego. Informacje o krajach i regionach rosyjskojęzycznych, ich mieszkańcach i kulturze, ciekawostki i aktualności, a wszystko to w języku rosyjskim wraz z opracowanym słownictwem.

Już od dawna regularnie kupuję English Matters, ostatnio coraz bliżej poznaję także Business English. Korzystam z nich dla własnej przyjemności, ale również wykorzystuję w pracy jako lektor języka angielskiego i obydwa tytuły mogę szczerze polecić. Niedawno zaczęłam także naukę języka rosyjskiego i zamierzam usprawnić ją właśnie poprzez czytanie Ostanowki

A czy Wy sięgacie po magazyny do nauki języków obcych? A może znacie już powyższe tytuły? Jeśli tak, to podzielcie się wrażeniami :)

Komentarze

 1. Mi zdarza się sięgać po Deutsch Aktuell i bardzo polubiłam ten magazyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niemieckim mi nie po drodze, ale podejrzewam, że magazyn jest utrzymany w tym samym duchu co wydania angielskie, więc nie dziwię się, że go polubiłaś:)

   Usuń
 2. Ja właśnie jestem chętna na Ostanowkę, już od dawna mam ją w planach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rano też opublikowałam recenzję magazynów językowych :) Jestem zachwycona English Matters i na pewno będę kupować to czasopismo regularnie. Jak słusznie zauważyłaś, 10 złotych to nie majątek, a artykuły w English Matters są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle się zgrałyśmy z publikacją :) CHyba mi się jednak "przyciął" blogroll, bo nie wyskoczyła mi Twoja aktualizacja :/

   Usuń
  2. Z tego co zauważyłam to nikomu moja aktualizacja się nie pokazała, więc widocznie u mnie jakiś problem wystąpił :/

   Usuń
 4. Aaa, for now on please keep writing in English :) That was kinda challenge but I hope I understood well what you wrote :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja oglądam filmy seriale i korzystam z fiszek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także oglądam seriale, z fiszkami mi jakoś nigdy nie po drodze...

   Usuń
 6. Regularnie kupuję English Matters i Francais Present. Świetne czasopisma, tylko mogłyby być nieco tańsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem? Mi cena pasuje, bo wychodzi w sumie 5 zł na miesiąc, to jeszcze nie najgorzej :)

   Usuń
 7. Ja posiadam kilka magazynów English Matters. Swietna sprawa, naprawdę polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie od English Matters zaczynałam znajomość z tymi magazynami, cieszę się, że też Ci się podobają :)

   Usuń
 8. Nie sięgałam po czasopisma tego typu, ale czytałam już o tym na innym blogu. Jak będę w Empiku to może zakupie jeden numer na próbę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tymi magazynami, ale pierwsze wrażenie jest bardzo dobre:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz