Przejdź do głównej zawartości

Nauka języków nie musi być nudna!

Biegła znajomość przynajmniej jednego języka obcego to w chwili obecnej konieczność. Jednak żmudne przedzieranie się przez zawiłości gramatyki i wkuwanie na pamięć kolejnych list nowych słówek raczej nie wywołują euforii.

A przecież nauka języków obcych wcale nie musi być nudna! Wręcz przeciwnie, jeśli sprawia nam przyjemność, jej efekty są znacznie szybsze i pełniejsze. Co więc należy robić, by łączyć przyjemne z pożytecznym? Osobiście polecam oglądać filmy i czytać książki oraz gazety w danym języku. 

Interesującą propozycją dla osób uczących się języków obcych są magazyny wydawane przez Colorful Media. Co sprawia, że warto po nie sięgnąć?
  • interesująca tematyka - poczynając od spraw bieżących i ciekawostek, poprzez kulturę i historię krajów z danego obszaru językowego, film, sport, aż po podróże i politykę.
  • do każdego artykułu dołączona jest ramka zawierająca listę słówek wraz z wyjaśnieniem, nie trzeba więc korzystać ze słownika, by zrozumieć czytany tekst.
  • zamieszczone obok artykułów kody umożliwiają pobranie pliki MP3 na komputer lub komórkę.
  • dobra jakość wydania i przyjemna szata graficzna.
  • przystępna cena - wprawdzie jeden numer kosztuje około 10 złotych, jednak biorąc pod uwagę, że jest to dwumiesięcznik naprawdę nie jest to majątek - można je kupić w każdym salonie Empiku lub na stronie wydawcy.
Co oferuje nam Wydawnictwo?ENGLISH MATTERS 
em.colorfulmedia.pl
EM na FB


English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez polsko-brytyjski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.BUSINESS ENGLISH MAGAZINE
www.business-english.com.pl
BEM na FB

Business English Magazine to co dwa miesiące nowa dawka aktualnych tematów ze świata biznesu. Magazyn tworzy doświadczony polsko-brytyjski zespół lektorów, nauczycieli i dziennikarzy.

Każdy artykuł posiada słownik, dzięki któremu nauka w podróży jest łatwa i przyjemna. Do wybranych artykułów możesz pobrać z naszej strony pliki MP3, do odsłuchania na komputerze, bądź urządzeniu przenośnym. Dzięki kodom QR, możesz też ściągać i odtwarzać nagrania bezpośrednio na swojej komórce.

Business English Magazine w pomysłowy sposób łączy ze sobą możliwość doskonalenia języka angielskiego ze zdobywaniem wiedzy w zakresie gospodarki oraz biznesu międzynarodowego.


DEUTSCH AKTUELL 
da.colorfulmedia.pl
DA na FB

Deutsch Aktuell to dwumiesięcznik tworzony pod patronatem merytorycznym Wydawnictwa Wagros specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Dzięki regularności, z jaką ukazuje się magazyn, nauka jest ciekawa, gdyż artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, a także poruszają zagadnienia związane z konkretną porą roku. W ten sposób Czytelnicy, szkoląc język niemiecki, poszerzają jednocześnie swoją wiedzę dotyczącą nie tylko krajów niemieckojęzycznych, ale także wielu innych dziedzin takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport.


FRANÇAIS PRÉSENT 
www.francais.edu.pl
FP na FB


Français Présent to dwumiesięcznik tworzony przez francusko-polski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka francuskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Oprócz bieżących tematów, Czytelnicy znajdą w magazynie tematy uniwersalne, niezależne od pory roku czy też aktualnych wydarzeń. Są to zagadnienia często poruszane podczas matury i innego rodzaju egzaminów (np.: życie szkolne, rodzina, czas wolny, zdrowie, ochrona środowiska, media, środki transportu), a wszystko to w odniesieniu do współczesnego świata.


¿ESPAÑOL? SÍ, GRACIAS 
www.espanol.edu.pl
EsG na FB


¿Español? Sí, gracias to dwumiesięcznik tworzony przez hiszpańsko-polski zespół (większość materiałów powstaje w Hiszpanii) specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Każdy numer dostarcza wielu interesujących tekstów mogących służyć zarówno do samodzielnej nauki, jak i pracy w grupie, z nauczycielem. Nasi Czytelnicy to osoby uczące się indywidualnie języka hiszpańskiego oraz nauczyciele i lektorzy, którzy wykorzystując ¿Español? Sí, gracias, w nauczaniu, uatrakcyjniają w ten sposób zajęcia. ОСТАНОВКА: РОССИЯ! 
www.ostanowka.pl
OR na FB

ОСТАНОВКА: РΟССИЯ to magazyn dla uczących się języka rosyjskiego. Informacje o krajach i regionach rosyjskojęzycznych, ich mieszkańcach i kulturze, ciekawostki i aktualności, a wszystko to w języku rosyjskim wraz z opracowanym słownictwem.

Już od dawna regularnie kupuję English Matters, ostatnio coraz bliżej poznaję także Business English. Korzystam z nich dla własnej przyjemności, ale również wykorzystuję w pracy jako lektor języka angielskiego i obydwa tytuły mogę szczerze polecić. Niedawno zaczęłam także naukę języka rosyjskiego i zamierzam usprawnić ją właśnie poprzez czytanie Ostanowki

A czy Wy sięgacie po magazyny do nauki języków obcych? A może znacie już powyższe tytuły? Jeśli tak, to podzielcie się wrażeniami :)

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…