English Matters nr 42


Magazyny wydawane przez Colorful Media to przyjemny sposób na urozmaicenie nauki języków obcych. Tydzień temu pisałam na temat "Business English Magazine", który stanowi świetną pozycję dla zainteresowanych angielskim na poziomie zaawansowanym (mój tekst znajdziecie tutaj). Dzisiaj będzie coś dla osób zgłębiających tajniki angielskiego na poziomie średniozaawansowanym, czyli "English Matters". 
ENGLISH MATTERS 
em.colorfulmedia.pl
EM na FB

English Matters to dwumiesięcznik tworzony przez polsko-brytyjski zespół specjalnie dla wszystkich zainteresowanych nauką języka angielskiego. Jego treść stanowią różnorodne artykuły ilustrowane kolorowym materiałem zdjęciowym.

Magazyn jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Może być pomocny zarówno osobom, które uczą się w sposób systematyczny, jak i wszystkim tym, którym zależy na odświeżeniu swoich umiejętności językowych i poszerzeniu zasobu słownictwa. Słownictwo, które zostało opracowane do tekstów, pomoże w pełni zrozumieć tekst - Czytelnik nie musi więc korzystać ze słownika, a zaoszczędzony czas może przeznaczyć na naukę nowo poznanych słówek.

English Matters nr 42
(wrzesień/październik 2013)

najnowszy numer
W najnowszym numerze magazynu znajdziecie kilkanaście artykułów podzielonych na sześć działów:

This & That
Pierwsze dwie strony można potraktować jako swoistą rozgrzewkę przed kolejnymi, właściwymi artykułami. Sekcja ta poświęcona jest ciekawostkom i bieżącym tematom. Tym razem możecie znaleźć tu kilka ciekawych i oryginalnych rozwinięć skrótów (m.in. DIET  - Do I Eat Today? or BEER - Beginning Enjoy, Ending Regret), poznacie Petera Porkera (świńską i to dosłownie wersję Spider-Mana), zgłębicie tajemnicę nowojorskich pomników oraz związków morganatycznych (zwanych też "leworęcznymi", a dlaczego musicie przekonać się sami).


People & Lifestyle
W tym dziale znajdziemy trzy obszerne artykuły na temat: brytyjskiego projektanta Jaspera Conrana, ciekawej i wartej promowania akcji Warmshowers, która z pewnością zainteresuje wszystkich pasjonatów podróży rowerowych, a także historii chirurgii plastycznej, która była stosowana już przez starożytnych Egipcjan!

Culture
Jeden z najciekawszych działów, poświęcony szeroko pojętej kulturze i tradycjom krajów anglojęzycznych. W bieżącym numerze znaleźć można m.in. artykuł o kontrowersyjnych muzykach szokujących publiczność na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci. Bardzo spodobał mi się tekst poświęcony tzw. brytyjskiemu humorowi. Ponadto można tu znaleźć dość krótki artykuł o teatrze cieni, a także obszerny tekst na temat "Igrzysk Śmierci" oraz Jennifer Lawrence, która gra główną rolę w ich ekranizacji.


Travel
Tym razem znajdziecie tu tylko jeden, ale za to dosyć wyczerpujący artykuł, który zabierze Was prosto na gorącą Kubę. 


Leisure
Chcecie poznać receptę na sukces? Robert T. Kiyosaki, autor książki "Rich Dad, Poor Dad" chętnie Wam ją zdradzi! A ponadto macie szansę przeczytać artykuł o niecodziennych zawodach, walkach i wyścigach, w których biorą udział... zwierzęta.


Sport
Tym razem sport został potraktowany nietypowo. Zamiast przeczytać o nowej dyscyplinie bądź znanym sportowcu, znajdziecie tu artykuł o tym, jak sport został przedstawiony na obrazach takich brytyjskich i amerykańskich artystów.


Tradycyjnie już do każdego artykułu dołączony jest krótki słowniczek najtrudniejszych zwrotów. Ponadto możecie także ściągnąć na komputer lub komórkę wersję audio do połowy artykułów znajdujących się w bieżącym magazynie. 

"English Matters" po raz kolejny w pełni spełnił moje oczekiwania. Wam także go polecam! A może już z niego korzystacie? 

Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful Media

Komentarze

 1. Chętnie sięgnę bo bardzo lubię czytać po angielsku:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już przeczytałam, bardzo fajne są te magazyny;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z angielskiego nic, więc niestety nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porywam się teraz na Ostanowkę, zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

   Usuń
 4. Zakupiłam i przejrzałam , trochę przeczytałam. Fajna forma, brakuje mi tylko Zapisu fonetycznej wymowy, niektóre wyrazy są dla mnie nowe i niekoniecznie wiem jak je wymawiać i muszę szperać w słownikach Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, wymowa by się przydała - np. w Business English jest podana

   Usuń
 5. ja obecnie powracam do nauki niemieckiego :( szkoda, że taki język muszę umieć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro trzeba... ja się cieszę, że już nie mam z niemieckim kontaktu :)

   Usuń
 6. Oh, I know your attitude to magazines :) But it's really a useful tool for expanding your vocabulary :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz