Business English Magazine nr 37/2013

Tydzień temu zachęcałam Was do zapoznania się z magazynami do nauki języków obcych wydawanymi nakładem Colorful Media. Poprzednio było ogólnie, po trochu o każdym z tytułów, wspomagających naukę języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć najnowszy numer jednego z moich ulubionych pism - Business English Magazine.


BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Business English Magazine to jedyny magazyn na polskim rynku, dzięki któremu poznasz język angielski biznesowy. Powstaje przy współpracy polsko-brytyjskiego zespołu i jest biznesowym magazynem dla polskojęzycznych czytelników. Zawiera polskie słownictwo do anglojęzycznych artykułów. Wybrane artykuły można odsłuchać online w formacie MP3 dostępnych za pośrednictwem kodów podanych w czasopiśmie. 

Magazyn skierowany jest do menedżerów, dyrektorów, właścicieli firm, pracowników międzynarodowych przedsiębiorstw, ekonomistów, specjalistów, studentów, ludzi aktywnych i otwartych na świat oraz do wszystkich, którym w pracy potrzebny jest język angielski biznesowy.
Business English Magazine nr 37/2013
(wrzesień/październik)


Co znajdziecie w najnowszym numerze Business English Magazine? Kilkanaście naprawdę interesujących artykułów z szeroko pojętej tematyki świata biznesu. Tym razem podzielone zostały one na 13 działów (działy te są dosyć elastyczne i ich liczba nie jest taka sama w każdym numerze):

In Brief
Na rozgrzewkę dostajemy dwa krótkie teksty na temat nowego kontrowersyjnego biznesu rozwijającego się w Chinach (China’s New Milk Market) oraz wrodzonych predyspozycjach do odniesienia sukcesu (Business in the Blood?)

Poland
Krótko na temat prężnie rozwijającej się produkcji oleju rzepakowego na naszym własnym podwórku (Oilseed Production in Poland). 

International
W tym dziale otrzymujemy cztery zupełnie odmienne tematycznie teksty - poczynając od załamania mitu wyrafinowanej kuchni we francuskich lokalach (French Restaurants Under Fire), poprzez zerknięcie na nieśmiałą białoruską próbą uniezależnienia się od rosyjskich wpływów (Minsk City: China’s Entrance to the EU), aż po problemy z inflacją (The Cost of Living: a Time Bomb Ticking for Us All?). A na dokładkę nieco sportu z biznesowego punktu widzenia (New York City FC – MLS’s New Superclub?)

Business Profile
Kto nie słyszał o Michaelu Bloombergu, słynnym burmistrzu Nowego Yorku, ten ma szansę go poznać i to nie koniecznie tylko dzięki jego działalności na rzecz miasta, ale także kontrowersyjnym wypowiedziom na temat kobiet, gejów i imigrantów (Gloomberg or Boomberg?)

Business Lifestyles
Jeden z moich ulubionych działów! Tym razem mamy tu dwa artykuły - jeden ku przestrodze osób prowadzących zbyt swobodną wymianę maili w pracy (Negative Effects of Emails), drugi natomiast o nowych szansach na otwarcie własnego biznesu dla osób z przeszłością kryminalną (Job Contacts for Ex-convicts).

Bizarre Business
Z czym kojarzy Wam się hasło "zawody w jedzeniu na czas?" Poznajcie ich nowe, dosyć zaskakujące oblicze w Eat it! A Surprising Sport.

Business Woman
Mój drugi ukochany dział! W tym numerze przeczytacie o Angeli Ahrendts, dyrektorze naczelnym Burberry (Indiana Angela and the Temple of Burberry) oraz tenisistkach Marion Bartoli i Sabine Lisicki (Women in the News – Double Fault). A na dokładkę co nieco o modzie i szyku w wydaniu biznesowym (The Working Woman’s Wardrobe)

Business Skills
Tu znajdziecie bardzo dobry tekst o związku wyobraźni i odpowiedzialności (Imagination – The Key to Financial Responsibility).

Money
Skoro mowa o pieniądzach, najpierw przeniesiemy się do bogatego w ropę i coraz bardziej zyskującego na znaczeniu Kataru (The Rise of Qatar). Potem wykonamy skok do Stanów Zjednoczonych, by przyjrzeć się stosunkowo nowemu, ale coraz powszechniejszemu zjawisku - mowa o hazardzie internetowym (Stateside Net Bets).

Managing People
W tym numerze to najobszerniejszy dział. Znajdziecie tu artykuł o Rosabeth Moss Kanter, uznanej za jedną z najbardziej wpływowych kobiet na świecie (Guru Review: Rosabeth Moss Kanter), kilka słów na temat technik mnemonicznych (Skills Workshop: Working Memory) oraz gorącego ostatnio tematu - odpowiedzialność społeczna w firmie (Corporate Social Responsibility – Hot Topic or Hot Air?). Ponadto mamy tu krótki tekst na temat nieco śliskiego podejścia do praw autorskich (George’s Short and Tall Tales: A Pythonesque Dispute), a także zestawione w przejrzysty i klarowny sposób sposoby wyrażania poparcia i dezaprobaty w dyskusjach biznesowych i negocjacjach (Business Talk: Agreeing and Disagreeing).

Technology
O ile zwykle artykuły związane z technologią to nie moja bajka, o tyle teksty zawarte w tym numerze przeczytałam z zainteresowaniem i przyjemnością. Nie macie czasem wrażenia, że staliście się niewolnikiem telefonu bądź komputera? O ich wpływie na nasze codzienne życie i zdrowie przeczytacie w Time to Turn Off Technology. Ponadto znajdziecie tu tekst o ekologii z punktu widzenia nowoczesnej technologii (Using Cleanweb to Power a Green Revolution) oraz artykuł o ciekawym pomyśle na biznes (Anyone for a Nerd?)

Business Language
W tej sekcji znajdziecie ćwiczenia gramatyczno-leksykalne nawiązujące do artykułów z bieżącego numeru.

Readers' Corner
A na koniec, w ramach czystego już relaksu kolejna odsłona Przygód Billy'ego Bulla: The Final Assault, a także kącik porad dla czytelników Ask George

Po raz kolejny z przyjemnością sięgnęłam po Business English Magazine i przekonałam się, że bez zmian stoi on na wysokim poziomie. Polecam wszystkim osobom zainteresowanym poszerzeniem znajomości języka angielskiego w kierunku biznesowym.


Za egzemplarz magazynu serdecznie dziękuję wydawnictwu Colorful MediaKomentarze

 1. Dodam, że wbrew tytułowi magazyn nadaje się również dla "zwykłych" ludzi uczących się języka, bo tylko część artykułów jest typowo biznesowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam rosyjskie gazetki, niedługo się za nie zabiorę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja angielskie czasopisma niekoniecznie przeglądam, bo nie rozumiem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale za to spokojnie możesz sięgnąć po magazyn rosyjski ;)

   Usuń
 4. Dla osób chcących poszerzyć zakres wiedzy z języka z pewnością jest to ciekawe urozmaicenie nauki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I z pewnością dużo bardziej interesujące niż uzupełnianie gramatycznych ćwiczeń ;)

   Usuń
 5. Poznałam niedawno "English Matters", więc pewnie i na ten magazyn przyjdzie też czas :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Well, you know my point of view - we need to improve all skills :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz