Uniwersum Metro 2033: „Korzenie niebios” Tullio Avoledo (zapowiedź)

Praktycznie nie znajdziecie na moim blogu postów z zapowiedziami książek, tym razem jednak postanowiłam zrobić wyjątek, ponieważ dzięki powieściom Diakowa złapałam bakcyla Uniwersum Metro 2033. Już za dwa tygodnie odbędzie się premiera najnowszej książki wchodzącej w skład cyklu: "Korzenie niebios"

Wydawnictwo Insignis z wielką radością informuje, że już 8 maja odda w ręce Czytelników nową powieść w serii Uniwersum Metra 2033 zatytułowaną „Korzenie niebios”. Zarówno dla nas, jak i całego projektu jest to moment przełomowy, ponieważ pierwszy raz wychodzimy z opowieścią  poza teren Rosji i poza tunele podziemnych kolejek. Akcja książki przenosi Czytelników do skutych nuklearną zimą, tak niegdyś słonecznych Włoch. Po Wielkiej Zagładzie życie  toczy się tam m.in. w katakumbach zbudowanych przez pierwszych chrześcijan.

„Korzenie niebios” napisał Tullio Avoledo, znany i ceniony we Włoszech autor kilkunastu powieści. Jego korespondencja z Arthurem C. Clarkiem, dotycząca zdolności do powielania ludzkiej świadomości i zapisywania jej na komputerowych nośnikach informacji, stała się podstawą debiutanckiej powieści Tullia „L’elenco telefonico di Atlantide” (2003), która przyniosła mu spektakularny sukces zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Otrzymał za nią nagrodę Fort Village Montblanc dla najlepszego debiutanta roku. Czwarta książka Tullia, „Tre sono le cose misteriose”, w 2006 roku została uhonorowana prestiżową nagrodę Grinzane.


W jednym z wywiadów mówi: „Uniwersum Metra 2033 uważam za najmocniejszy i najbardziej interesujący projekt SF, jaki kiedykolwiek powstał. To wspaniale, że moja powieść ukaże się w Polsce – cieszę się z tego tym bardziej, że dziełem, jakie wywarło na mnie, pisarza, największy wpływ, było »Solaris« Stanisława Lema. Oczywiście myślałem o tej książce, wprowadzając do »Korzeni niebios« postać Alessii. Uważam, że »Solaris« to absolutnie niesamowita powieść i wciąż potrafię zacytować z pamięci jej znakomite zakończenie”.

„Korzenie niebios” są również wyjątkową pozycją w ramach projektu Uniwersum Metra 2033, ponieważ oprócz postapokaliptycznej rzeczywistości Włoch koncentruje się na Kościele katolickim i jego kondycji po Wielkiej Zagładzie.

Tradycyjnie na stronie www.metro2033.pl w związku z prezentacją fragmentów książki, będzie można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są oryginalne kubki z logo Uniwersum Metra 2033. 

Polskie wydanie książki zostało wzbogacone o ilustracje rosyjskiego rysownika Aleksandra Kulikova. Dwie z nich prezentujemy Wam już dziś. 

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

Komentarze

 1. Mam tę książkę na liście do zakupu.Pozostałe z cyklu już stoją na mojej półce. Bardzo fajny projekt. Ciekawe czy jakiś Polak się przyłączy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny ten projekt, zgadzam się :) Jak patrzę na liczbę książek wydanych w jego ramach w Rosji, to mnie zazdrość zżera :)

   Usuń
 2. O widzę, że i u Ciebie zapowiedź "Korzeni niebios" :) Osobiście nie mogę doczekać się lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powiem o tej książce mojemu kuzynowi, on lubi takie klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też wciągnęłam się w uniwersum metro, więc chętnie przeczytam kolejną powieść :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz